Już jutro mecz kontrolny z Zagłębiem Sosnowiec

Przygotowania do rundy wiosennej wchodzą w kluczową fazę. Przed naszą drużyną jeszcze trzy mecze kontrolne, które sprawdzą formę Polonistów. Już jutro Królowa Śląska zmierzy się na własnym obiekcie z Zagłębiem Sosnowiec.

Za Polonią intensywna sobota. Drużyna Łukasza Tomczyka rozegrała dwa sparingi. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:1 (2:1) z ligowym rywalem – Sandecją Nowy Sącz, natomiast w drugim bytomianie zremisowali z trzecioligowym NKP Podhalem Nowy Targ. Oba mecze były okazją do debiutów nowych zawodników, w tym Sebastiana Stebleckiego oraz Patryka Romanowskiego.

Zagłębie Sosnowiec sprawdzi formę Polonii

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią najbliższe spotkanie kontrolne Królowa Śląska zagra z Zagłębiem Sosnowiec. Ekipa z Fortuna 1. Ligi zawita już jutro na obiekt przy ul. Piłkarskiej.

U naszych wtorkowych rywali trwa prawdziwa zimowa rewolucja. Przypomnijmy, że po zmianach w strukturach właścicielskich doszło także do roszad w pionie sportowym. Przede wszystkim klub rozstał się z trenerem Arturem Derbinem, a jego miejsce zajął Aleksandr Khatskevich. W dotychczasowych sparingach Zagłębie ani razu nie wygrało pod wodzą Białorusina. Chłopcy znad Brynicy przegrali ze słowacką drużyną Ruzomberok, a także zremisowali z Rekordem Bielsko–Biała oraz Puszczą Niepołomice. Jak na razie Zagłębie sprowadziło do siebie trzy nowe twarze – Michała Janotę, Dominika Sokoła oraz ukraińskiego golkipera Oleksiya Shevchenkę. Rozstań było znacznie więcej. Z klubem pożegnali się: Juan Camara, Antonio Pavić, Meik Karwot, Vedran Dalić, Grega Sorcan, oraz Tymoteusz Klupś, natomiast Bartosz Chęciński został wypożyczony do Unii Turzy Śląskiej, z którą zmierzymy się w niedzielę.

Wiosną sosnowiczan czeka ciężka batalia o utrzymanie w Fortuna 1. Lidze. Zagłębie zakończyło rundę jesienną jako czerwona latarnia. Nasi jutrzejsi rywale tracą do bezpiecznej lokaty aż 8 punktów, a warto dodać, że znajdujące się nad zespołem Khatskevicha  Podbeskidzie, a także Resovia mają do rozegrania o jedno spotkanie więcej.

Pierwszy gwizdek jutrzejszego meczu kontrolnego został zaplanowany na 11.00. Klub przeprowadzi transmisję z tego spotkania, której sponsorem jest Salon Fryzjerski Renommé, zlokalizowany w bytomskiej Agorze. Mimo tygodnia roboczego, zachęcamy także do pojawienia się przy ul. Piłkarskiej – wstęp wolny.

Link do transmisji znajduje się TUTAJ.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę