Kluczowi piłkarze na dłużej w Polonii — podsumowanie

Obok nowych transferów, kluczową sprawą było przedłużenie kontraktów z najważniejszymi postaciami naszej drużyny.

Piłkarzami, którym kończyły się kontrakty w czerwcu tego roku byli:

  • Filip Żagiel — w Polonii od września 2019, w czasie rundy jesiennej spędził na boisku 1191 minut w 18 meczach, w trakcie których zdobył 4 bramki,
  • Michał Bedronka — w zespole od lata 2019, jesienią na boisku przebywał 1530 minut w trakcie 17 spotkań,
  • Jacek Wuwer — dołączył do drużyny latem tego ubiegłego roku, na jesień zanotował 1255 minut w 17 występach,
  • Dominik Budzik — w zespole od lata 2018, w trakcie rundy jesiennej był na boisku przez 1541 minut (najwięcej w zespole) w 18 występach, zdobył także 2 bramki.

Zawodnicy ci przedłużyli swoje umowy, dzięki czemu będą stanowić o sile Polonii nie tylko podczas rundy rewanżowej, ale również w kontekście przyszłego sezonu.

Poniżej wypowiedź dyrektora sportowego Polonii, Tomasza Stefankiewicza:
“Wspólnie ze sztabem dokonaliśmy analizy stanu kadrowego na okres rundy wiosennej,  rozmawialiśmy także planach odnośnie kształtu drużyny na przyszły sezon. W związku z tym ustaliliśmy strategiczne cele związane z przedłużeniem kontraktów z zawodnikami, którym kończyły się one w czerwcu. Podjęliśmy rozmowy z czwórką naszych czołowych piłkarzy: Filipem Żaglem, Michałem Bedronką, Jackiem Wuwrem i Dominikiem Budzikiem. Cieszy mnie to, z jaką chęcią i zaangażowaniem podjęli oni rozmowy. Wyrazili chęci dalszego uczestnictwa w tym projekcie, jaki tworzymy w Bytomiu. Przedłużenie kontraktów z chłopakami było dla nas nie mniej ważne, jak pozyskanie nowych zawodników. Liczę na to, że wyżej wymienieni będą w przyszłym sezonie stanowić trzon tego zespołu. Razem ze sztabem jesteśmy szczęśliwi, że tak sprawnie udało się te sprawy sfinalizować.”

Dziękujemy za zaufanie!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920