Kolejni wychowankowie Polonii Bytom z profesjonalnymi kontraktami!

Występujący dotąd głównie w drużynie Juniora Starszego Polonii Bytom, a więc jej wychowankowie Miłosz Pryga oraz Daniel Zieliński, podpisali z Klubem swoje pierwsze profesjonalne kontrakty piłkarskie.

 

Obaj młodzi zawodnicy występują w drużynie prowadzonej przez trenera Wojciecha Mroza w formacji defensywnej i obaj podczas zeszłorocznej zimy dostąpili już zaszczytu trenowania z pierwszą drużyną Polonii Bytom. Prowadzący wówczas zespół Królowej Śląska trener Kamil Rakoczy dał szansę obu naszym wychowankom wykazania się na tle zawodników, którzy występują na co dzień na szczeblu 3. Ligi. Trzymamy mocno kciuki za młodzieżowców, aby solidne występy w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A1, pozwoliły naszym wychowankom na dłużej zagościć w pierwszej drużynie klubu dwukrotnego Mistrza Polski!

 

Urodzony w 2004 roku Miłosz Pryga swoją przygodę z grupami młodzieżowymi rozpoczął mając 10 lat. Przechodząc przez kolejne szczeble rozgrywkowe stale podnosił swoje piłkarskie umiejętności. Za naszym środkowym obrońcą powołanie do kadry meczowej na mecz 3. Ligi w sezonie 2020/2021 oraz debiut w tym sezonie w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. Idolem naszego wychowanka jest Sergio Ramos.

 

Miłosz Pryga (po podpisaniu swojego pierwszego kontraktu):

Bardzo się cieszę z podpisania kontraktu. Dzięki temu czuję się wyróżniony. Jest to dla mnie duża motywacja do dalszej i cięższej pracy. Teraz skupiam się głównie na trenowaniu i grze w zespole Juniora Starszego a w niedalekiej przyszłości chcę dążyć do tego, by znaleźć się w kadrze pierwszego zespołu Polonii.

 

 

Daniel Zieliński występuje w drużynie prowadzonej przez duet trenerski Wojciech Mróz – Krzysztof Hałgas głównie na boku obrony. Po raz pierwszy urodzonego w 2005 roku Daniela w meczu ligowym drużyn młodzieżowych Polonii Bytom mogliśmy oglądać siedem lat temu. Piłkarskimi idolami rodowitego bytomianina są Łukasz Piszczek oraz Cristiano Ronaldo.

 

Daniel Zieliński (po podpisaniu swojego pierwszego kontraktu):

Polonia jest w moim sercu od zawsze. Trenuję tu od dziecka i powoli spełniają się moje piłkarskie marzenia. Dziękuję trenerom Szymonowi Morgale, Piotrowi Koniecznemu, Aleksandrowi Mużyłowskiemu, Danielowi Sroce oraz Tomaszowi Włoce, z którymi miałem dotychczas przyjemność trenować za wkład w mój rozwój. Chciałbym w przyszłości zagościć w pierwszej drużynie Polonii i swoją ciężką pracą będę się starał te swoje kolejne marzenie spełnić.

 

Obu naszym młodym zawodnikom życzymy powodzenia w kolejnych etapach piłkarskiej przygody!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę