Koniec serii. Polonia dostała bolesną lekcję w Krakowie

Nie tak miało to wyglądać. Seria meczów Polonii Bytom bez porażki została zakończona w dzisiejszym meczu z Hutnikiem. Niebiesko – Czerwoni wysoko przegrali w Krakowie 4:1 (3:0).

Hutnik zdecydowanie przeważał w pierwszej fazie meczu. Gospodarze klarowną okazję mieli w 13. minucie. Urbańczyk dobrze dograł do jednego z zawodników w pole karne, ale po jego strzale piłka zmierzając do bramki Szymkowiaka odbiła się od nogi Krzemienia i wyszła na rzut rożny. Krakowianie po tej sytuacji mieli jeszcze kilka takich stałych fragmentów z rzędu, lecz żaden z nich nie przyniósł otwarcia wyniku.

W 19. minucie ponownie w polu karnym Polonii mocno się zagotowało. Lelek wpadł w szesnastkę bytomian, dograł idealnie w okolice jedenastego metra, ale dwa strzały gospodarzy zostały zablokowane. Niestety tuż po tym stały fragment doprowadził do bramki. Lelek otrzymał futbolówkę na lewym skraju pola karnego, przymierzył, a następnie ładnej urody uderzeniem nie dal szans Szymkowiakowi.

Kilka minut później sędzia pierwszy raz sięgnął do kieszeni. Żółtą kartką za ewidentny faul ukarany został Bartosz Farbiszewski. W 28. minucie Niebiesko – Czerwoni egzekwowali rzut rożny. Po przerzuceniu piłki na drugą stronę, przejął ją Andrzejczak, zagrał do Gajdy, ten dośrodkował i po strzale przeszła ona tuż obok słupka bramki Frątczaka. Dwie minuty później Hutnik ponownie rozmontował defensywę Królowej Śląska. Wróbel zamykał doskonałe dogranie w pole karne, ale na szczęście dla gości uderzył nad poprzeczką. W kolejnej akcji wspomniany napastnik został upomniany żółtą kartką za faul na Gajdzie.

Hutnik dominował w dalszym ciągu. Kiedy wydawało się, że gospodarze zejdą do szatni z jednobramkowym prowadzeniem futbolówkę tuż przed polem karnym otrzymał Zawadzki i oddał mocny płaski strzał, którym podwyższył przewagę na 2:0. To nie był koniec. Na domiar złego w doliczonym czasie uderzeniem głową trzecią bramkę dołożył Budziński.

W przerwie to nie Łukasz Tomczyk, a Maciej Musiał zdecydował się na zmianę, zastępując Stodulskim Janię. Na pierwsze korekty w składzie Niebiesko – Czerwonych musieliśmy natomiast poczekać do 55. minuty. Na boisku zameldowali się wówczas Ściślak, Zieliński oraz Romanowski. Zmienili oni Krzemienia, Stebleckiego, a także Szmigla.

Chwilę później gracze Hutnika „zabili mecz”. Po stałym fragmencie Polonii z kontrą ruszyli gospodarze. W efekcie Rakels wyszedł sam na sam z Szymkowiakiem i pokonał naszego golkipera.

Dawkę emocji dostaliśmy dopiero tuz przed końcem. Maciej Urbańczyk zobaczył czerwoną kartkę za faul na Ściślaku w 85. minucie. Następnie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne krakowian wykorzystał Pochcioł, którzy strzałem z woleja pokonał Frątczaka. Bytomianie próbowali szukać swoich szans grając w przewadze, ale na odrabianie strat było już zdecydowanie za późno. Tym samym seria meczów bez porażki została definitywnie zakończona w Krakowie.

Hutnik Kraków – Polonia Bytom 4:1 (3:0)