Krystian Wieczorek nowym bramkarzem Niebiesko-Czerwonych!

Urodzony w Bielsku-Białej, grający ostatnio w miejscowym Podbeskidziu, 21-letni Krystian Wieczorek został dziś nowym zawodnikiem Polonii Bytom! Nowy gracz Niebiesko-Czerwonych występuje na pozycji bramkarza.

 

Młody zawodnik praktycznie przez całą swoją dotychczasową karierę związany był z klubami z Bielska-Białej. Pierwszych bramkarskich szlifów Krystian uczył się w Rekordzie, by w 2012 roku trafić do akademii rywala zza miedzy, Podbeskidzia. W przerwie zimowej sezonu 2020/2021, niespełna 19-letni wówczas Krystian został dołączony do pierwszej drużyny występującego wówczas w PKO BP Ekstraklasie, zespołu Górali. Rok później, po występach głównie w drużynie czwartoligowych rezerw Podbeskidzia, w poszukiwaniu większej ilości minut na boisku, Krystian Wieczorek został wypożyczony do ligowego rywala Polonistów, MKS-u Kluczbork. W zespole jednej z rewelacji ubiegłorocznych, wiosennych rozgrywek wystąpił w 5-ciu spotkaniach, dwukrotnie zachowując wówczas czyste konto. Warto dodać, iż z tych pięciu spotkań rozgrywanych wiosną ubiegłego roku, drużyna z Kluczborka wygrała wtedy aż cztery a jeden zremisowała.

 

Krystian Wieczorek brał udział w pierwszych dniach zimowego okresu przygotowawczego Polonistów, mierząc się m.in. podczas pierwszego meczu w 2023 roku z Ruchem Chorzów. Młody zawodnik pokazał się wówczas z dobrej strony, broniąc kilka groźnych strzałów pierwszoligowca. – Przechodzę do Polonii z Podbeskidzia, więc graliśmy już wcześniej mecze ligowe czy sparingowe z Ruchem. Znałem z poprzednich odpraw ich mocne i słabe strony pod bramką przeciwnika. Rozegrałem w styczniu dobry mecz, dodatkowo sami jako pierwsi wyszliśmy wtedy na prowadzenie – wspomina swój pierwszy mecz w tym roku Krystian Wieczorek. Dobrą postawę nowy bramkarz Polonii potwierdził w ubiegłotygodniowym meczu kontrolnym w Opolu, gdzie również uchronił nasz zespół od utraty bramek.

 

Dla 21-latka to powrót do treningów z Polonistami, jednak zdołał już przez ten czas zaaklimatyzować się w nowym klubie. – Czuję się w Polonii bardzo dobrze. Mam wielką nadzieję, że uda mi się razem z drużyną osiągnąć założony cel na rundę wiosenną. Myślę, że ciężka praca i mam nadzieję efekt końcowy pomoże zarówno drużynie, jak i mojej osobie w dalszym piłkarskim rozwoju – powiedział po podpisaniu umowy z klubem dwukrotnych Mistrzów Polski Krystian Wieczorek, który na koniec jako swoje mocne, bramkarskie strony wymienił grę nogami, refleks na linii bramkowej oraz dobre ustawianie się przy strzałach przeciwnika. Nowy golkiper Niebiesko-Czerwonych posiada status młodzieżowca i został wypożyczony do drużyny prowadzonej przez trenera Adama Burka do końca sezonu 2022/2023.

 

Krystian, witamy w drużynie i życzymy powodzenia w rundzie wiosennej w barwach naszego Klubu!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę