Krzysztof Hałgas nie będzie już zawodnikiem Polonii Bytom. “Hałgi” – dziękujemy za wszystko!

Dobiegła końca przygoda Krzysztofa Hałgasa z Polonią Bytom. Dla doświadczonego zawodnika, który od kilku lat był jednym z podstawowych zawodników Królowej Śląska, sezon 2022/2023 był ostatnim w niebiesko-czerwonych barwach. 

 

Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla zawodnik zasilił Polonię Bytom w przerwie zimowej sezonu 2017/2018, z miejsca stając się jej podstawowym zawodnikiem. Już sezon później awansował z Niebiesko-Czerwonymi do 3. ligi, wygrywając barażowy dwumecz z LKS-em Czaniec. Oprócz tego, popularni Hałgi ma na swoim koncie również podwójne zwycięstwo z Polonią Bytom w okręgowym Pucharze Polski oraz wygraną w rozgrywkach pucharowych na szczeblu wojewódzkim. Sezon 2022/2023 zakończył kolejnym sukcesem, zdobywając z Polonią Bytom mistrzostwo 3. ligi. Doświadczony defensor spędził w klubie dwukrotnego Mistrza Polski 5,5 sezonu, reprezentując Polonię Bytom w ponad 120. jej oficjalnych meczach. Najbliższe rozgrywki Krzysztof Hałgas spędzi w zespole Dramy Zbrosławice (I grupa 4. ligi śląskiej).

 

Komentarz dyrektora sportowego Polonii Bytom, Tomasza Stefankiewicza:

Za nami wesołe momenty dla Polonii Bytom w minionym sezonie, głównie za sprawą mistrzostwa 3. ligi oraz zdobycia Pucharu Polski na szczeblu okręgowym oraz wojewódzkim. Jak to jednak bywa, towarzyszą im także momenty smutne. Do takich z pewnością należy informacja, że po ponad 120. rozegranych meczach dla Polonii Bytom, pierwszą drużynę opuszcza Krzysztof Hałgas.

W poprzednim sezonie Krzysztof był jej wiodącą postacią. W zakończonym sezonie ta rola była już zdecydowanie mniejsza, natomiast jego profesjonalizm, zaangażowanie i wpływ na zespół w wielu momentach sezonu, to nieoceniona rola Hałgiego w ostatnich sukcesach Polonii Bytom, za co w imieniu całego środowiska skupionego wokół naszego Klubu, możemy mu bardzo podziękować i być szczęśliwym, że taka postać jak Krzysztof Hałgas przez tyle czas reprezentował niebiesko-czerwone barwy. Wierzę w to, że na poziomie czwartoligowym, gdzie Krzysztof będzie teraz występował, pokaże jeszcze dużo dobrego i będzie wartością dodatnią dla zespołu ze Zbrosławic.

My natomiast nie żegnamy się z Krzysztofem definitywnie, ponieważ od dłuższego czasu granie w piłkę łączył on z pracą w naszej Akademii. Jest tutaj coraz ważniejszą postacią, która z roku na rok pnie się w górę w trenerskim fachu. W tej chwili jest odpowiedzialny za prowadzenie jednej z drużyn jedenastoosobowej Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom i w tym zakresie na pewno Krzysztof Hałgas jest w stanie jeszcze wiele informacji młodym zawodnikom przekazać, w dalszym ciągu kształcąc się jako trener.

 

Krzysztof, dziękujemy za godne reprezentowanie przez ten czas Polonii Bytom i życzymy wielu udanych spotkań w barwach nowej drużyny!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920