Krzysztof Kamiński nie zagra wiosną w Polonii Bytom

Grający na pozycji bramkarza, 20-letni Krzysztof Kamiński nie będzie wiosną reprezentował barwy Polonii Bytom. Kontrakt z młodzieżowcem został na prośbę zawodnika rozwiązany.

 

Młody bramkarz Polonii trafił do naszego klubu po awansie Królowej Śląska do III ligi przed sezonem 2019/2020. W swoim premierowym sezonie zaliczył debiut w bramkarskiej koszulce Polonii w wygranym przez swój zespół meczu z Foto-Higieną Gać. Rok później były wychowanek Stali Zabrze wystąpił już w 10 meczach mistrzowskich, z czego aż 9 z nich zakończyło się zwycięstwem niebiesko-czerwonych. Tegoroczny sezon to 3 występy Krzysztofa Kamińskiego. Ostatni z nich miał miejsce w sierpniowym starciu z LKS-em Goczałkowice-Zdrój.

 

Były już zawodnik naszego klubu jak sam przyznaje mierzył się z tą decyzją od dłuższego czasu: – Przez ostatni czas długo myślałem o rezygnacji z gry z kilku powodów. Zastanawiałem się nad zmianą otoczenia, pozostania w Polonii w roli zawodnika i walki o skład, a także nad zakończeniem przygody gry w piłkę. Wiedziałem, że zostało mi pół roku młodzieżowca, poza tym otrzymałem także możliwość pracy stałej. Uważam, że decyzja na temat mojej przyszłości była to słuszna, choć trudna. Tutaj tak na prawdę zacząłem swoją seniorską piłkę i tutaj w zasadzie ją kończę – podkreśla były już zawodnik naszego klubu. Krzysztof Kamiński nie żegna się jednak definitywnie z naszym klubem i będzie można go oglądać dalej w roli trenera młodych bramkarzy Akademii. – Serce ciągnie za trenerką. Doświadczam ciągle nowych wyzwań w tym kierunku, zarówno w Stali Zabrze, gdzie razem z Kamilem Kempą prowadzimy drużynę Trampkarzy, jak i Akademii Polonii Bytom. Chciałbym się dalej w tym kierunku rozwijać – zakończył Kamiński.

 

Krzyśkowi dziękujemy za 2,5 roku reprezentowania barw naszego klubu i życzymy realizacji założonych przez siebie celów!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę