Liga nie zwalnia tempa, pora na mecz ROW-em

Sezon 2015/2016 nabiera znacznego rozpędu. Emocje po derbowym starciu w Tychach dopiero co opadły a na stadion przy ul. Olimpijskiej, przyjeżdża ROW 1964 Rybnik. Początek meczu w środę 26 sierpnia o 19:00.

Polonia zmierzy się z zespołem z Rybnika, który w minionych rozgrywkach II ligi był o włos od awansu szczebel wyżej. Co ciekawe, dziś naprzeciw Jacka Trzeciaka stanie… Dietmar Brehmer – były zawodnik Polonii Bytom a także kolega szkoleniowca bytomian z boiska, który z Polonią wywalczył awans do Ekstraklasy w 2007 roku.

Wieczorne starcie obydwu drużyn w ramach 5. kolejki II ligi, będzie meczem sąsiadów w tabeli. Dzisiejsi goście zajmują aktualnie miejsce 11, mając na koncie tyle samo punktów co Polonia. W ostatniej kolejce, podopieczni Brehmera ulegli w Kołobrzegu miejscowej Kotwicy 1:3. Warto dodać, że w trzech meczach wyjazdowych, rybniczanie zdobyli jeden punkt.

Polonia po nieznacznej porażce w Tychach, pracowała na początku tygodnia nad elementami gry, które zawiodły w meczu z GKS-em. Sam trener Trzeciak, przyznał na pomeczowej konferencji, że w głowach jego zawodników są dwa kolejne mecze na własnym obiekcie. Polonia potrafi grać i wygrywać u siebie a bytomian nie sposób pokonać na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka. Do tej pory bytomianie przy Olimpijskiej zremisowali ze Stalą Mielec i pokonali Olimpię Zambrów. W poprzednich rozgrywkach, niebiesko-czerwoni u siebie przegrali tylko dwukrotnie, by aż czternaście razy pokonywać kolejnych rywali.

Będzie to pierwsze ligowe starcie Jacka Trzeciaka i Dietmara Brehmera w roli szkoleniowców, jednak nie pierwsze Brehmera z bytomską Polonią. W sezonie 2013/2014, prowadzony wówczas przez trenera rybniczan Rozwój Katowice, zremisował z bytomianami u siebie 1:1 a przy ul. Olimpijskiej, przegrał 0:4.

Wszystkich sympatyków Polonii zachęcamy do wcześniejszego przybycia na stadion, w celu sprawnego wejścia z kartą kibica.

Do boju Polonio!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę