Lucjan Zieliński na dłużej w Polonii!

Przerwa zimowa to nie tylko czas na szlifowanie formy przed rundą wiosenną i przeprowadzanie transferów. W tym okresie ustalane są także kwestie kontraktowe z naszymi zawodnikami. Kolejny z graczy zdecydował się na przedłużenie swojej przygody w barwach naszego klubu!

Przypomnijmy, że w trakcie obecnego sezonu oprócz pojawienia się w drużynie nowych twarzy, klub zadbał także o przedłużenie umów z kluczowymi zawodnikami. Swoje podpisy na kontraktach złożyli do tej pory Tomasz Gajda oraz  Dawid Wolny.

Zieliński na dłużej Polonii

Kolejny z graczy Polonii Bytom zdecydował się na parafowanie nowej umowy z klubem. Lucjan Zieliński, bo o nim mowa przedłużył kontrakt z Królową Śląska do czerwca 2025 roku.

– Cieszę się, że moja przyszłości stała się jasna i nadal będę mógł grać w barwach Polonii Bytom – mówi Lucjan Zieliński. – Klub pomógł mi w trudnym momencie. Mimo przerwy w grze spowodowanej urazem dostałem niezbędny czas na obudowanie formy i udowodnienie swojej wartości. Mam nadzieję, że dalsza gra w Bytomiu i podpisanie nowego kontraktu pozwoli mi wejść na jeszcze wyższy poziom i pomoże klubowi walczyć o zamierzone cele– dodaje.

Zieliński pierwsze piłkarskie kroki stawiał w ekipie MKS Oława. Następnie przeniósł się do Miedzi Legnica, gdzie grał w drużynie juniorskiej, a także rezerwach. Następnie występował w takich zespołach jak MKS Kluczbork, Ruch Chorzów, Moto Jelcz Oława oraz Skrze Częstochowa. Wiosną w sezonie 2020/21 skrzydłowy powrócił do Kluczborka, skąd latem 2022 roku przeniósł się do Polonii. W ubiegłym sezonie 26-latek rozegrał łącznie 23 spotkania, w których zdobył 4 bramki. Pomógł także drużynie w wywalczeniu Pucharu Polski Puchar Polski Podokręgu Bytom, Pucharu Polski ŚZPN, a przede wszystkim upragnionego awansu do 2. ligi.

W trwającym sezonie Zieliński zameldował się na murawie 14 razy i czterokrotnie trafił do siatki rywali. Kibicom szczególnie w pamięci zapadła z pewnością bramka zdobyta w spotkaniu przeciwko Olimpii Elbląg, kiedy to skrzydłowy celnym uderzeniem w doliczonym czasie gry zapewnił Polonii zwycięstwo 2:1.

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę