Lucjan Zieliński nowym nabytkiem Polonii Bytom!

Z wielką satysfakcją pragniemy przedstawić naszym Kibicom kolejnego, nowego zawodnika niebiesko-czerwonych. Dziś został nim 24-letni Lucjan Zieliński, do niedawna zawodnik MKS-u Kluczbork, który podążył drogą innego nowego zawodnika Polonii, Tomasza Gajdy.

 

Nowy zawodnik klubu z Olimpijskiej jest wychowankiem MKS-u Oławy, w barwach którego w sierpniu 2014 roku zadebiutował na poziomie makroregionalnym. Kolejne dwa sezony spędził w rezerwach Miedzi Legnica, również na poziomie III ligi. Szczególnie w sezonie 2016/2017 dał się poznać bramkarzom rywali, zdobywając dla swojego zespołu siedem bramek. Dobre występy zaowocowały transferem do występującego wówczas w II lidze MKS-u Kluczbork, w którym wystąpił w 26-ciu spotkaniach. Podczas następnego sezonu konto bramkowe Zielińskiego zostało powiększone o kolejne cztery bramki, a to za sprawą powrotu Lucjana na pół roku do Miedzi, po którym na drugą część sezonu 2018/2019 zawodnik przeniósł się znów na szczebel centralny, tym razem do chorzowskiego Ruchu.

 

Rozgrywki sezonu 2019/2020 Lucjan Zieliński rozpoczął od powrotu do rodzinnej Oławy, jednak już pół roku później ponownie zameldował się na poziomie centralnym, reprezentując przez kolejny rok barwy II-ligowej wówczas Skry Częstochowa. Ostatnie półtora roku ofensywny skrzydłowy spędził w Kluczborku, gdzie był jedną z najjaśniejszych postaci zespołu z województwa opolskiego. Minione rozgrywki zakończył z dorobkiem 16-tu bramek dla MKS-u, dzięki którym stał się wicekrólem strzelców sezonu 2021/2022, tuż za Patrykiem Kusztalem z rezerw Zagłębia Lubin (17 bramek), dodając do tego jednak aż 13 asyst. Łącznie na boiskach III oraz II ligi nasz nowy zawodnik wystąpił w ponad 170-ciu spotkaniach.

 

Lucjana Zielińskiego serdecznie witamy w zespole Polonii Bytom, życząc jednocześnie samych udanych spotkań w barwach nowej drużyny!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę