Łukasz Juchnik dołącza do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Królowej Śląska

Wśród zmian kadrowych dotyczących przygotowującej się do rundy rewanżowej rozgrywek 2. Ligi Polonii Bytom warto odnotować również tą, która zaszła w jej sztabie szkoleniowym. Funkcję trenera przygotowania motorycznego objął Łukasz Juchnik, zastępując na tym stanowisku Marcina Ślusarczyka, któremu dziękujemy za dotychczasową pracę na rzecz naszego Klubu.

Do tej pory urodzona w 1998 roku nowa postać w kadrze trenerskiej Polonii Bytom związana była głównie z częstochowskimi klubami. Łukasz Juchnik rozpoczynał piłkarską przygodę w drużynach młodzieżowych Rakowa Częstochowa, występując także w Gromie Miedźno oraz Victorii Częstochowa. Jako zawodnik z tym ostatnim klubem zanotował awanse do Ligi Okręgowej oraz 4. Ligi. To właśnie za czasów gry w Victorii, Łukasz Juchnik zaczął coraz bardziej wgłębiać się w zagadnienia szkoleniowe. Później nadeszła kontynuacja trenerskiej przygody w Skrze Częstochowa, a wraz z rozpoczęciem zimowego okresu przygotowawczego dołączył on do Polonii Bytom. Przypomnijmy, iż w sztabie szkoleniowym Królowej Śląska Łukasz Juchnik będzie pełnił rolę trenera przygotowania motorycznego.

– Ważnym elementem w moim rozwoju jest środowisko trenerów, od których mogę się wiele uczyć. Od początku swojej pracy w piłce specjalizuję się w szeroko pojętym przygotowaniu motorycznym, jak również w treningu indywidualnym i pozycyjnym z zawodnikami. Dołączenie do Polonii Bytom jest kolejnym krokiem na mojej drodze i cieszę się, że będę mógł pracować z aktualnym sztabem szkoleniowym oraz zawodnikami – powiedział witając się oficjalnie z nowym zespołem 26-letni trener. Witamy w Polonii!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę