Łukasz Piontek, czyli 14-latek na treningu pierwszej drużyny Polonii Bytom!

Bytomska młodzież coraz mocniej puka do drzwi pierwszej drużyny Polonii Bytom! W zajęciach pierwszej drużyny regularnie udział biorą zawodnicy z roczników 2001/2002/2003, a wśród nich warto wyróżnić Dawida Kozickiego, Dariusz Łuckiego, Leona Fulianty, Artur Gajewski, Arkadiusz Machnik, Michał Subczyński, czy też Kamil Wójcik. Warto odnotować jednak, że w dzisiejszej jednostce treningowej, która odbyła się na płycie głównej stadionu przy ul. Olimpijskiej 2 udział wziął 14-letni Łukasz Piontek, który jest podopiecznym trenerów Mroza i Hałgasa, którzy opiekują się występującym w I lidze wojewódzkiej rocznikiem 2005! Po dzisiejszym treningu o szansie dla Łukasza Piontka porozmawialiśmy z trenerem Rakoczym, a także dyrektorem sportowym Tomaszem Stefankiewiczem. Zapraszamy do lektury. 

 

 

 

Kamil Rakoczy – trener I drużyny: 

“Przez ostatnie miesiące bacznie obserwowałem poczynania zawodników naszej Akademii, zaglądając także do roczników młodszych, w tym do rocznika 2005, w którym na co dzień występuje Łukasz Piontek. Łukasz w trakcie ostatnich miesięcy był wyróżniającą się postacią swojej drużyny, a dzisiejszym udziałem w treningu pierwszej drużyny udowodnił, iż w przyszłości może być zawodnikiem, który zadomowi się w szatni pierwszej drużyny. W nadchodzącym okresie roztrenowania nasza młodzież z Akademii otrzymywać będzie regularną szansę uczestniczenia w treningach seniorów, a wyróżniający się zawodnicy włączeni zostaną w przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek III ligi. Nasza młodzież regularnie trenuje z pierwszą drużyną, jednak pierwszy raz zdarzył się dziś przypadek, aby 14-latek uczestniczył w zajęciach drużyny, będąc równoprawnym uczestnikiem drużyny, jak chociażby doświadczeni Łukasz Matusiak, czy też Marcin Lachowski.”

 

 

Tomasz Stefankiewicz – dyrektor sportowy: 

“Wraz ze sztabem szkoleniowym przed rozpoczęciem współpracy ustaliliśmy priorytety na nadchodzący sezon, wśród których było wprowadzenie naszej zdolnej młodzieży do szatni pierwszej drużyny. Regularnie udział w zajęciach biorą zawodnicy grup juniorskich, jednak dzisiejsza obecność 14-letniego trampkarza, Łukasz Piontka, była dla nas szczególna. Młody zawodnik wziął udział we wszystkich elementach treningu taktycznego, udowadniając nam wszystkim, że praca która wykonywana jest w pierwszej drużynie, ma swoje odzwierciedlenie w Akademii. Oczywiście Łukaszowi w tym wieku brakuje jeszcze warunków fizycznych, aby rywalizować z pozostałymi zawodnikami pierwszej drużyny, jednak dzisiejsze zajęcia pokazały, że poziomem wyszkolenia technicznego, a także świadomością taktyczną nie odbiega od pozostałych zawodników. Bardzo ważny jest także fakt, że pozostali zawodnicy z rocznika 2005 także mocno pukają, aby otrzymać szansę treningów z pierwszą drużyną i jestem przekonany, że młodzi chłopcy, którzy są pod opieką trenera Wojciecha Mroza i Krzysztofa Hałgasa, będą otrzymywać coraz więcej szans na pokazanie swoich umiejętności, a to z kolei pokaże młodszym rocznikom, że ich szansa jest już blisko.”

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920