Łukasz Piontek wypożyczony do Stali Brzeg

Wychowanek Polonii Bytom, mający już na swoim koncie występy na poziomie 3. ligi z drużyną Niebiesko-Czerwonych, 17-letni Łukasz Piontek został wypożyczony na rundę wiosenną do Stali Brzeg. Młody zawodnik tym samym otrzyma szansę spędzenia większej ilości minut na boisku w rozgrywkach seniorskich.

 

Perspektywiczny pomocnik w pierwszej drużynie Królowej Śląska zadebiutował przed dwoma laty w zwycięskim starciu z Foto-Higieną Gać. Na dzień dzisiejszy Łukasz ma na swoim koncie rozegranych dziesięć występów na poziomie 3. ligi. Sezon 2022/2023 popularny Piona spędził wspomagając głównie drużynę Juniora Starszego Polonii Bytom w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej. W poszukiwaniu możliwości spędzenia większej ilości minut na boisku w rozgrywkach trzecioligowych, a także w łapaniu niezbędnego dla dalszego rozwoju utalentowanego siedemnastolatka ligowego doświadczenia, młody zawodnik na mocy transferu czasowego do dnia 30 czerwca bieżącego roku walczyć będzie o jak najlepsze wyniki w zespole ligowego przeciwnika Polonii, Stali Brzeg.

 

Dyrektor sportowy Polonii Bytom, Tomasz Stefankiewicz:

Łukasz Piontek jest zawodnikiem pierwszej drużyny Polonii Bytom już od dwóch sezonów. Razem z naszym sztabem szkoleniowym jesteśmy zdania, że pomimo młodego wieku, jest on już gotowy do występów na wyższym poziomie. Przez wzgląd na dużą rywalizację w naszym zespole, nie chcieliśmy ograniczać mu liczby minut na boisku, na które Łukasz zasługuje w bieżącej rundzie. Dlatego przy współpracy ze Stalą Brzeg postanowiliśmy, aby Łukasz udał na się na wypożyczenie, pomagając w utrzymaniu się w lidze zespołowi trenera Kamila Rakoczego. Tym samym liczymy, że w najbliższych miesiącach stanie się on wiodącą postacią Stali Brzeg, a od lipca stanie się ważnym ogniwem Polonii Bytom, niezależnie od poziomu rozgrywkowego, w którym przyjdzie naszej drużynie występować.

 

Łukasz, trzymamy za Ciebie kciuki na wypożyczeniu i do zobaczenia latem!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę