Łukasz Tomczyk w sztabie szkoleniowym Polonii Bytom!

Nie tylko na boisku Polonia Bytom będzie wzmocniona w najbliższym sezonie. Nową postać ujrzymy również w sztabie szkoleniowym Niebiesko-Czerwonych. Do beniaminka rozgrywek 2. ligi dołącza trener Łukasz Tomczyk!

 

Doświadczony szkoleniowiec nie jest postacią anonimową w świecie trenerskim. Pochodzący z Częstochowy Łukasz Tomczyk karierę trenerską rozpoczynał prowadząc przez ponad 8 lat drużyny młodzieżowe Rakowa Częstochowa, przechodząc później do Wisły Kraków, będąc asystentem oraz koordynatorem drużyn Białej Gwiazdy, występujących w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

Następnym etapem pracy trenera Tomczyka była piłka seniorska. Jako trener Victorii Częstochowa awansował z tym klubem do Ligi Okręgowej, zostawiając beniaminka na pierwszym miejscu w tabeli w listopadzie 2021 roku. Wtedy przyszła do trenera Tomczyka propozycja pracy w pierwszoligowej Resovii Rzeszów, będąc asystentem trenera Dawida Kroczka. W ubiegłym sezonie Łukasz Tomczyk pracował w sztabie szkoleniowym GKS-u Katowice, gdzie był trenerem asystentem – analitykiem u trenera Rafała Górak. Sezon 2023/2024 Łukasz Tomczyk również spędzi na poziomie centralnym, wiążąc się roczną umową z Polonią Bytom.

 

Komentarz trenera Łukasza Tomczyka po podpisaniu umowy z naszym klubem:

Polonia Bytom to bardzo ciekawy klub pod kątem tutejszej społeczności, a więc sztabu szkoleniowego, zawodników oraz pozostałych pracowników z ramienia organizacji. Czuć tutaj fajny klimat na rozwijanie sportu, w tym piłki nożnej, a to szansa zarówno dla klubu, jak i mojej osoby.

Trener Adam Burek jasno wskazał mi zakres obowiązków, za które będę w Polonii odpowiadał. Chodzi o trening indywidualny zawodnika oraz jego analizę. Ponadto będę pomagał przy prowadzeniu oraz kształtowaniu środków treningowych w mikrocyklu, a także w grze obronnej. To zawsze możliwość nowego powiewu myśli oraz pomysłów na rozwój tej kwestii.

 

 Witamy trenera Łukasza Tomczyka w Polonii Bytom i życzymy samych sukcesów w naszej drużynie!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę