Marek Krotofil dołącza do Polonii!

Przyszedł czas na ogłoszenie kolejnego transferu. Kadrę Polonii Bytom w nadchodzącym sezonie zasili Marek Krotofil, który podpisał z klubem dwuletni kontrakt.

31-letni obrońca do tej pory reprezentował barwy ROW Rybnik, z którym był związany przez prawie jedenaście lat, wyłączając roczną przerwę na występy w Legionovii Legionowo. Niektórzy mogą go kojarzyć także z Górnika Zabrze. Krotofil w ubiegłym sezonie zanotował 34 występy, w których trakcie zdobył 3 bramki.

Po długim pobycie w Rybniku, Marek postanowił przenieść się do innego zespołu. Zdaniem zawodnika było kilka istotnych aspektów, które spowodowały, że zdecydował się właśnie na Polonię. Znamy się z trenerem od jakiegoś czasu i uważam, że projekt sportowy oraz wizja tego, co ma w Bytomiu powstać, jest naprawdę bardzo kusząca. Mam nadzieję, że będę potrafił swoją cegiełkę do tego projektu dołożyć i dobrze się w nim odnaleźć – powiedział Marek Krotofil. 

Prawie 200 spotkań na szczeblu centralnym to spory bagaż doświadczenia, jaki nasz nowy zawodnik wniesie do szatni. Mam nadzieję, że wniosę do zespołu wiele dobrego. Trochę doświadczenia udało mi się zdobyć, miałem też przyjemność dzielić szatnię z wieloma naprawdę dobrymi zawodnikami. Liczę, że teraz trochę od siebie będę mógł dać w Bytomiu – dodał Krotofil.

W ubiegłym sezonie Krotofil zagrał prawie we wszystkich spotkaniach, zbierając na ligowych boiskach niespełna 3000 minut. Taka dyspozycja jednak nie bierze się z niczego. Profesjonalizm to jeden z tych aspektów, które go cechują. Uważam, że sposób prowadzenia się, tryb życia  i właściwe podejście do obowiązków to bardzo istotna kwestia w życiu zawodnika. Zawsze staram się dbać o siebie i odpowiednio odżywiać. Myślę, że jeżeli tak podejdziemy do sprawy, to przy odrobinie szczęścia kontuzje nas ominą i będziemy w stanie dawać z siebie wszystko przez całą długość sezonu – stwierdził Krotofil.

Zapytaliśmy również o nastawienie przed nadchodzącym sezonem. Mam duże nadzieje z nim związane i myślę, że nie tylko ja. Liczę, że osiągniemy bardzo dobry wynik i po każdym nadchodzącym meczu będziemy cieszyć się ze zwycięstwa – zakończył Krotofil.

Witamy w Polonii!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę