Mariusz Fornalczyk przechodzi do ekstraklasowej Pogoni Szczecin!

Wychowanek Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom Mariusz Fornalczyk dzięki talentowi i ciężkiej  pracy w wieku 15 lat wszedł do składu meczowego pierwszej drużyny Polonii Bytom. Po debiucie w reprezentacji Polski U17, nadszedł czas na dalszy rozwój sportowej kariery.

17-letni pomocnik treningi piłkarskie rozpoczął w Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom. Pod okiem sztabu trenerskiego nabywał kolejnych doświadczeń i wraz z wiekiem piął się po kolejnych szczeblach rozgrywkowych zdecydowanie wyróżniając się na tle rówieśników. Debiut w spotkaniu z Unią Racibórz 9 czerwca 2018 roku przypieczętował początek kariery w seniorskiej piłce.

W sezonie 2019/2020 Mariusz Fornalczyk rozegrał 13 spotkań w których zdobył dwa gole. Trzykrotnie młody napastnik rozpoczynał mecz w wyjściowej jedenastce.

Początek roku 2020 okazał się kolejnymi stopniami rozwoju. Trener Mariusz Dorna powołał Fornalczyka do kadry Polski U17, gdzie na turnieju w Hiszpanii nasz wychowanek rozegrał 3 mecze i zdobył jednego gola. Niestety udane wejście w drugą połowę sezonu w meczu z Foto-Higieną Gać zahamował nagły rozwój pandemii, która była powodem przedwczesnego zakończenia rozgrywek.

Kolejny rozdziałem w zawodowej karierze Mariusza Fornalczyka będzie Pogoń Szczecin.  Klub z północy Polski grający na najwyższym poziomie rozgrywkowym w kraju w grupie mistrzowskiej walczy o grę w europejskich pucharach. Duma Pomorza aktualnie jest na etapie zaawansowanych prac związanych z rozbudową stadionu, który po zakończeniu budowy zmieści 21 tysięcy kibiców. Prowadzeni przez Kostę Runjaica Portowcy stawiają na młodych i perspektywicznych zawodników, którzy za parę lat będą stanowić o sile drużyny z północy Polski.

17-letni wychowanek Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom podpisał z Pogonią Szczecin 3-letni kontrakt.

Na kolejnym etapie kariery życzymy Mariuszowi dużo zdrowia, dalszego rozwoju sportowej formy oraz walki o najwyższe sportowe trofea. Serdecznie gratulujemy rozwoju kariery!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę