Mecz o utrzymanie kontaktu z ligową czołówką, czyli Przemsza Siewierz – Polonia Bytom.

Przed tygodniem niebiesko-czerwoni dość niespodziewanie stracili dwa oczka w spotkaniu, w którym mierzyli się na własnym boisku ze Slavią Ruda Śląska. Spotkanie z zawodnikami z Rudy Śląskiej zakończyło się remisem 1:1. Jednocześnie nie zawiodły drużyny z Zawiercia oraz Świętochłowic, które wygrały swoje spotkania, przez co w minimalnym stopniu powiększyły swoją przewagę nad naszą drużyną. Jutro Polonia zmierzy się w Siewierzu z miejscową Przemszą, a celem jest zwycięstwo i próba odrobienia strat punktowych do zespołów, które w tabeli znajdują się przed nami.

Podopieczni trenera Marcina Domagały nie mają w ostatnim czasie dobrej passy. W ubiegłą sobotę ledwie zremisowali ze Slavią Ruda Śląska 1:1. Bramkę dla naszej drużyny strzałem głową zdobył Norbert Bębenek, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach naszej drużyny. Niestety zawodnicy z Rudy Śląskiej w drugiej części spotkania znaleźli sposób na Patryka Króla, który nie uchronił polonistów przed stratą bramki, a jak się okazało stratą punktów. Okazję do rehabilitacji bytomianie mieli w ubiegłą środę, kiedy to zmierzyli się w spotkaniu pucharowym w Szombierkami Bytom. Starcie derbowe wyzwoliło w naszych zawodnikach dodatkowe pokłady determinacji, które przełożyły się na pewne i zdecydowane dwubramkowe prowadzenie. Niestety w ostatnich dwóch kwadransach spotkania to zawodnicy prowadzeni przez trenera Radosława Osadniki doszli do głosu, wyrównując stan spotkania na 2:2. O ostatecznym rezultacie spotkania rozstrzygnąć musiała więc seria rzutów karnych. „Jedenastki” lepiej wykonywali nasi zawodnicy, którzy ostatecznie zwyciężyli 3:2.

Zawodnicy z Siewierza ligowe rozgrywki zaczęli bez polotu, z którego słynęli w poprzednich rozgrywkach. Zespół Przemszy w dotychczasowych 9 rozegranych spotkaniach zdobył zaledwie 10 oczek. Ostatnie dwa spotkania w wykonaniu Przemszy pokazują jednak, że zespół z Siewierza zaczyna odbudowywać formę z poprzedniego sezonu. Przed dwoma tygodniami nasz jutrzejszy przeciwnik wygrał z Zielonymi Żarki 4:2, natomiast niespodziewanie przed tygodniem siewierzanie łatwo uporali się Unią Dąbrowa Górnicza aż 3:0.

Dobra forma zespołu z Siewierza w ostatnich spotkaniach pokazuje, że jutro przy ul. Sportowej 1 możemy spodziewać się ciężkiej „przeprawy”. Podopieczni trenera Marcina Domagały muszą sięgnąć po komplet punktów, aby nie stracić kontaktu z zespołami ze Świętochłowic oraz Zawiercia. Do Siewierza wybiera się jutro grupa kibiców z Bytomia, która z wysokości trybun wspierać będzie naszych zawodników w drodze po zwycięstwo. Kibiców, którzy nie mogą jutro wybrać się do Siewierza, zapraszamy przed monitory, aby za pośrednictwem naszego Facebooka śledzić relację live z jutrzejszego spotkania. Spotkanie Przemsza Siewierz – Polonia Bytom już jutro, początek spotkania o godzinie 15:00.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę