Minimalna porażka koszykarzy Polonii z wyżej notowanym rywalem. Polonia – MKS II 94:98

Po niesłychanie wyrównanym meczu koszykarze BS Polonii Bytom ulegli MKS-owi II Dąbrowa Górnicza 94:98. O zwycięstwie gości przesądziła ostatnia część gry.

„Poloniści” rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia, bo od prowadzenia 6-0. Odpowiedź dąbrowian była równie jednoznaczna – podopieczni Wojciecha Wieczorka zdobyli dziewięć kolejnych „oczek”. Potem obie ekipy znów wymieniły się okazałymi seriami punktów, jednak finalnie pierwszą połowę zakończyliśmy przy rezultacie niemal remisowym (44:43 dla gospodarzy).

Po zmianie stron obraz podejmowanej rywalizacji w hali „Na Skarpie” nie uległ znaczącej zmianie, nadal obie ekipy trzymały się za łby i toczyły skrajnie wyrównany pojedynek. Decydujące okazały się ostatnie minuty czwartej kwarty i moment od stanu 83:85, gdy przyjezdni zdobyli dziewięć kolejnych punktów. „Poloniści” niestety podjęli kilka złych decyzji po atakowanej stronie parkietu i nawet ten niesłychany zryw bytomian, gdy w minutę wyszarpali aż 10 punktów nie dał rady przekabacić wyniku na stronę podopiecznych Mariusza Bacika.

Z pewnością koszykarze Polonii mimo dobrej gry, nie mogą czuć się zadowoleni po 17. kolejce. Długimi fragmentami mieli to spotkanie pod kontrolą, te kilka „oczek” przewagi wydawało się cezurą, która doprowadzi do szczęśliwego finału. Bardzo dobre zawody rozegrał Łukasz Lewiński, zdobywca 25 pkt. Dynamiczne, agresywne wejścia w strefę obronną dąbrowian (których trochę zabrakło w kluczowych momentach) robiły spore wrażenie. Norbert Kujon niemal wyrównał wyczyn Tracy’ego McGrady’ego zdobywając 10 pkt. w minutę.  Do formy po kontuzji wraca Emil Podkowiński, szarżujący w swoim stylu w „pomalowanym”.

Kapitalnie w szeregach gości zagrał młodzieżowy reprezentant Polski, występujący w ubiegłym sezonie jeszcze w kategorii kadetów, Przemysław Paduch. 16-letni środkowy zanotował znakomite double double 28 pkt., 18 zb., będąc dokarmianym m. in. przez swojego rówieśnika, Jakuba Szarzyckiego.

Zabrakło niewiele do wygranej – sezon jednak nie znosi próżni. Już w środę następna kolejka drugiej ligi.

BS Polonia Bytom – MKS II Dąbrowa Górnicza 94:98 (17:25, 27:18, 28:25, 22:30)

Polonia: Lewiński 25, Kujon 19, Podkowiński 18, Jagoda 12, Mucha 7, Bączyński 6, Serwański 5, Kurdubski 2, Kucharski 0.

MKS: Paduch 28, Jurczyński 26, Boryka 15, Dawdo 8, Chorab 8, Szarzycki 7, Rasztabiga 4, Bigaj 2, Kłoda 0, Stępień 0.