Minimalna porażka Polonii

Porażką Polonii 0:1 zakończył się mecz dziewiątej kolejki III grupy trzeciej ligi z Ruchem Zdzieszowice.

“Poloniści” dobrze wstąpili w spotkanie (podobnie jak tydzień temu w Brzegu) i już od pierwszych minut kreowali swoje szanse. Znakomicie funkcjonowały skrzydła niebiesko-czerwonych, skąd płynęło najwięcej zagrożenia dla gości ze Zdzieszowic. W 5. minucie z lewej strony szarżował Jakub Belica, którego kąśliwe dośrodkowanie wyłapał Michał Bodys. Chwilę później na przeciwległym boku dwójkowa akcja Filipa Żagla i Dominika Budzika, zakończona technicznym uderzeniem lewą nogą tego drugiego. Znów czujnością w bramce musiał wykazać się golkiper gości.

Piłkarze Ruchu próbowali się odgryzać szukając pozycji strzeleckich w okolicach linii pola karnego. W pierwszej połowie groźnie uderzał najbardziej aktywny zawodnik przyjezdnych, Stanisław Dębski. Piłka minęła jednak bramkę Dawida Gargasza o centymetry.

Bytomianie nie ustawali w atakach. Dwukrotnie uderzał Żagiel, najpierw wypracowując sobie pozycję efektownym dryblingiem, a następnie po rozdysponowaniu futbolówki przez Marcina Lachowskiego. W 32. minucie kibice ujrzeli najładniejszą akcję Polonii w tym meczu. Piękny, kilkudziesięciometrowy przerzut Jakuba Czajkowskiego do Żagla, który zakładając “siatkę” mija przeciwnika i wbiega w pole karne, zagrywa do Czernysza, którego uderzenie blokują defensorzy Ruchu. Czernysz w następnej akcji rewanżuje się wyłożeniem piłki Żaglowi, ale skrzydłowy Polonii także nie jest w stanie umieścić piłki w siatce.

Po przerwie mecz stał się nieco bardziej chaotyczny. Gra była bardziej wyrównana i czuć było, że jedna bramka może przesądzić o losach spotkania. Tę strzelili niestety goście za sprawą Marcina Niemczyka, który sfinalizował zespołową akcję piłkarzy Ruchu.
Podopieczni trenera Kamila Rakoczego do ostatnich sekund walczyli o bramkę wyrównującą, często zamykając rywali na ich połowie, jednak nie udawało się dopiąć golem żadnej z akcji, żadnego z licznych dośrodkowań.

BS Polonia Bytom – Ruch Zdzieszowice 0:1  

(Marcin Niemczyk 54)

Sędziował: Maciej Habuda (Wrocław). Widzów 500.

BS Polonia Bytom: Gargasz – Budzik, Bedronka, Matusiak, Belica, Żagiel (67. Makowski), Czajkowski (76. Pośpiech), Konieczny (58. Krzemień),  Czernysz (67. Fornalczyk), Lachowski, Stefański.
Rezerwowi: Wierzbicki, Fic, Mizgała.
Trener Kamil RAKOCZY.

Ruch Zdzieszowice: Bodys – Bury, Bachor, Grądowski, Nowak, Sotor (46. Kubiak), Niemczyk, Damrat, Kiliński (90. Polak), Dębski (79. Sypek), Czapliński.
Rezerwowi: Sochacki, Fiks, Grabas, Smolarek.
Trener Łukasz GANOWICZ.

foto: Anna Szłapa

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę