Młodzi trenerzy na stażach w pierwszej drużynie Polonii Bytom

Polonia Bytom od lat pokazuje, że jest świetnym miejscem na promocję młodych osób, dla których piłka nożna jest czymś więcej, niż pracą. Dotyczy to nie tylko zawodników, ale i młodych trenerów, którzy mają możliwość kształcić się pod kątem trenerskim w naszym Klubie.

 

Staż trenerski w Polonii Bytom to okazja do zapoznania się z systemem szkolenia naszego Klubu, zarówno podczas obserwacji treningów i meczów grup młodzieżowych, jak i pierwszego zespołu. To właśnie pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego dwukrotnych mistrzów Polski przebywa obecnie dwójka młodych trenerów. Kursanci mogą zapoznać się z metodyką oraz filozofią pracy sztabu szkoleniowego. Nadrzędnym celem stażu jest szeroko pojęta edukacja i poszerzenie wiedzy w każdym aspekcie z zakresu pracy trenerskiej.

 

Trener Paweł Leksy nie jest w naszym klubie osobą anonimową, gdyż prowadzi zajęcia w grupach młodzieżowych naszej Akademii Piłkarskiej. Chęć dalszego kształcenia się w tym kierunku spowodowała, iż na początku zimowych przygotowań rozpoczął staż trenerski w pierwszej drużynie Polonii Bytom.

W trakcie miesięcznej przerwy między semestrami na AWF-ie w Katowicach, zdecydowałem się przeznaczyć swój czas na samorozwój i za zgodą trenera Kamila Rakoczego rozpocząłem staż w pierwszej drużynie Polonii Bytom. Staż polegał w głównej mierze na obserwowaniu pracy sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu. Nowością były dla mnie w kolejnym etapie nauki odprawy meczowe, w trakcie których za pomocą materiałów filmowych były analizowane zachowania zawodników, ale również gra drużyny przeciwnej.

Obecnie w sztabie szkoleniowym Polonii Bytom pomagam przy organizacji zajęć treningowych. Do moich obowiązków należy również nagrywanie meczów i treningów za pomocą drona. Jest to dla mnie możliwość zdobycia cennego doświadczenia. W najbliższym czasie chciałbym rozpocząć pracę przy wideo-analizie, natomiast w przyszłości zostać analitykiem. Jestem bardzo wdzięczny sztabowi szkoleniowemu, gdyż pomimo młodego wieku, dano mi szansę pracy w takim zespole, jakim jest pierwsza drużyna Polonii Bytom.

 

Trener Dawid Jóźwiak to były zawodnik takich klubów jak MKS Zaborze, Concordia Knurów czy LZS Piotrówka. 29-letni trener prowadził już samodzielnie kilka klubów na niższych poziomach rozgrywkowych. Odpowiadał za wyniki w zespołach Carbo Gliwice czy Młodości Rudno.

W Polonii Bytom jestem od samego początku zimowego okresu przygotowawczego. Przed nadejściem rundy wiosennej, trener Kamil Rakoczy zaufał mi i dołączył mnie do sztabu szkoleniowego Polonii Bytom. Na dzień dzisiejszy zostało mi powierzone kilka zadań, które sumiennie wykonuję. W trakcie zajęć treningowych pomagam przy ich organizacji, natomiast na meczu mistrzowskim odpowiedzialny jestem za rozgrzewkę zawodników w trakcie spotkania. Po zakończonych meczach zajmuję się analizą gry naszej drużyny.

Jest to dla mnie ogromna szansa rozwoju i nauki, gdyż do momentu dołączenia do Polonii Bytom byłem trenerem na niższych poziomach rozgrywkowych. Praca na poziomie 3. ligi pokazała mi całkiem inne podejście do “bycia trenerem”. Polonia Bytom, jeśli chodzi o podejście zawodników, pracę sztabu i organizację jest na naprawdę profesjonalnym poziomie i cieszę się, że mogę być częścią tej drużyny.

 

Cieszymy się, że umożliwiamy młodym trenerom dalszą naukę w kierunku pracy trenerskiej.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920