Młodzieżowiec Jakub Pochcioł dołącza do drugoligowej Polonii Bytom

Znajdujący się w składzie ekstraklasowego Górnika Zabrze, 20-letni Jakub Pochcioł został nowym zawodnikiem Polonii Bytom. Młody obrońca trafił do naszego Klubu na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2023/2024.

Nowy zawodnik Królowej Śląska może występować zarówno w środku pomocy oraz jako obrońca. Urodzony w 2003 roku w Rydułtowach Jakub Pochcioł mimo posiadania statusu młodzieżowca, jest już jak na swój wiek doświadczonym zawodnikiem. Piłkarską przygodę rozpoczynał w Klubie Sportowym “Szczerbice”, by zimą 2018 roku trafić do drużyn młodzieżowych ROW-u 1964 Rybnik. To w tej drużynie zadebiutował w sezonie 2020/2021 w rozgrywkach III grupy piłkarskiej 3. ligi, kiedy to rybniczanie rywalizowali jeszcze na tym poziomie rozgrywkowym z Polonią Bytom. Wówczas niespełna osiemnastoletni jeszcze Pochcioł dwukrotnie wystąpił w spotkaniach z Niebiesko-Czerwonymi.

Przed sezonem 2022/2023 nasz nowy zawodnik trafił do rezerw Górnika Zabrze, by w przerwie pomiędzy rozgrywkami dołączyć do pierwszym drużyny ekstraklasowicza. W tym sezonie rozegrał w zabrzańskiej “dwójce” 17 spotkań, z czego aż 15 w pełnym wymiarze czasowym. – Transfer do Polonii Bytom oceniam na pewno jako krok w przód mojej piłkarskiej przygody. Cieszę się, że tu trafiłem, gdyż od samego początku widać profesjonalną pracę zarówno sztabu szkoleniowego, jak i całej drużyny. Chciałbym pomóc w drużynie walcząc w meczach o każdy punkt gdyż uważam, że razem jesteśmy w stanie zdziałać wiele dobrego na boisku – powiedział na starcie swojej nowej przygody w Polonii Bytom 20-letni Jakub Pochcioł.

Kuba, witamy w zespole i życzymy powodzenia na piłkarskich boiskach w barwach Polonii Bytom!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920