Patryk Romanowski wypożyczony do Polonii Bytom

Wiosną barwy Polonii Bytom reprezentować będzie Patryk Romanowski. Zawodnik do klubu dwukrotnego mistrza Polski wypożyczony na drugą część sezonu 2023/2024 został z pierwszoligowego Motoru Lublin.

Urodzony w Płocku w 2004 roku zawodnik swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Płońskiej Akademii Futbolu. Nasz nowy nabytek znaczną część kariery spędził jednak w Warszawie. Jego pierwszym klubem ze stolicy naszego kraju była Escola Varsovia, której zawodnikiem został latem 2017 roku, występując w niej później przez trzy kolejne sezony. Po tym czasie Patryk Romanowski przeniósł się na drugą część Wisły, a konkretnie do klubu z ulicy Łazienkowskiej, dołączając do drużyn młodzieżowych Legii Warszawa. Barwy Wojskowych reprezentował przez 2,5 roku, występując w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów w drużynach U17 – U19 oraz debiutując w drugim zespole Legii na poziomie 3. Ligi w sezonie 2021/2022.

Wiosną ubiegłego roku młody zawodnik przyjął ofertę Motoru Lublin, świętując kilka miesięcy później z tym zespołem awans do rozgrywek Fortuna 1. Ligi. Ważnym momentem w piłkarskim CV Patryka Romanowskiego był we wrześniu 2023 roku debiut na zapleczu PKO BP Ekstraklasy, podczas domowego spotkania lublinian z krakowską Wisłą. Teraz swoje piłkarskie umiejętności obchodzący w lutym 20-te urodziny zawodnik będzie chciał pokazać w rozgrywkach 2. Ligi w barwach Polonii Bytom. Występujący na pozycji lewego wahadłowego młodzieżowiec ma także na swoim koncie 5 występów w reprezentacji Polski U15.

Patryk, witamy Cię w Polonii Bytom i życzymy Ci jak najlepszych spotkań w barwach Twojej nowej drużyny!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę