Myślami w barażach, czyli 30 kolejka Haiz IV ligi BS Polonia Bytom – KS Unia Racibórz

Już dzisiaj o godz. 17:00 na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej 2 niebiesko-czerwoni podejmować będą 14 w tabeli rozgrywek zespół Unii Racibórz. Nasi zawodnicy myślami są już przy spotkaniach barażowych, w których naszym przeciwnikiem będzie Ruch Radzionków. Nim jednak podejmować będziemy u siebie zespół prowadzony przez Kamila Rakoczego, zmierzyć musimy się z drużyną z Raciborza. Unia w dzisiejszym spotkaniu będzie chciała zapewne zagrać o pełną pulę, ponieważ tylko zwycięstwo przedłuża ich szanse na utrzymanie w Haiz IV lidze. Zapowiada się emocjonujące widowisko.

Poloniści przed tygodniem bez problemów rozprawili się z zamykającym tabelę zespołem z Lędzin, wygrywając 4:1 po bramkach Jarosława Czernysza, Michała Chrabąszcza, a także dwóch trafieniach Krzysztofa Hałgasa. W tamtym spotkaniu trener Jacek Trzeciak żonglował swoim składem, dając odpocząć niektórym podstawowym zawodnikom, szansę debiutu dostał za to 15-letni Kacper Stachoń, który przy bramce na 4:1 zaliczył asystę. W dzisiejszym spotkaniu także możemy spodziewać się rotacji. W tygodniu poprzedzającym dzisiejsze spotkanie, do rozgrywek zatwierdzony został kolejny zawodnik grup juniorskich Polonii-Mariusz Fornalczyk. 15-letni skrzydłowy prawdopodobnie otrzyma dzisiaj szansę debiutu przed bytomską publicznością. Do składu powrócą także nieobecni przed tygodniem między innymi Wojciech Mróz, a także kapitan drużyny Marcin Lachowski, który wyleczył już drobny uraz i w pełni gotowości przystąpi do dzisiejszego spotkania.

Zgoła odmienne nastroje panują w Raciborzu. Podczas gdy nasi zawodnicy w spokoju mogą podejść do dzisiejszej rywalizacji, zawodnicy trenera Pawła Krzysztoporskiego zagrają o życie. Unia aktualnie z 31 oczkami na koncie zajmuje trzecią od końca pozycję w ligowej tabeli, aby marzyć o utrzymaniu w lidze, zawodnicy Unii muszą pokonać nasz zespół, jednocześnie licząc na korzystne rezultaty spotkań z udziałem Landka, Kuźni Ustroń, a także rezerw Podbeskidzia. Oznacza to, że goście przyjadą do Bytomia w bojowych nastawieniach, mając tylko jeden cel, a więc zdobycie kompletu punktów. Kompletu punktów, o który przy Olimpijskiej gościom w tym sezonie niezmiernie ciężko. Nasz zespół u siebie zdobył w tym sezonie 37 punktów, wygrywając na wiosnę wszystkie spotkania, a domowe wpadki przydarzyły nam się jeszcze na początku rozgrywek, a więc ponad pół roku temu.

Przed nami bardzo ciekawie zapowiadające się starcie. Nasz zespół ligowe rozgrywki będzie chciał zapewne zakończyć zwycięstwem, które podbudowałoby pewność siebie drużyny przed spotkaniami barażowymi, z drugiej strony zespół Unii, który walczy o życie. Dzisiejsze spotkanie powinno przyciągnąć na trybuny stadionu im. Edwarda Szymkowiaka sporą liczbę kibiców, którzy będą mieli doskonałą okazję, aby zmobilizować niebiesko-czerwonych przed starciami z Ruchem Radzionków. Przypominamy także, że przy okazji dzisiejszego spotkania mają Państwo możliwość nabycia w cenie 15 zł wejściówek na spotkanie z Ruchem Radzionków, które za tydzień, w sobotę 16 czerwca o godz. 17:00 rozegrane zostanie na naszym stadionie. Wszystkich tych, którzy nie mogą dzisiaj zjawić się przy Olimpijskiej, zapraszamy na relację live, którą przeprowadzimy jak zwykle na naszym profilu na Facebooku.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920