Nasi na wypożyczeniach – sezon 2023/2024 (cz.2)

Wypożyczeni z Polonii Bytom zawodnicy walczyli w ostatnich dniach o kolejne, ligowe punkty. Zapraszamy do najnowszego raportu z poczynań Niebiesko-Czerwonych.

Mateusz Anklewicz (Gwarek Tarnowskie Góry)

Drugie zwycięstwo w sezonie odniósł w minioną sobotę Gwarek Tarnowskie Góry, który pokonał skromnie 1:0 przed własną publicznością Unię Turza Śląska 1:0. Mateusz Anklewicz ponownie znalazł się w kadrze meczowej na to spotkanie, lecz nie zdołał zadebiutować w barwach nowej drużyny.

Jacek Wuwer (LKS Goczałkowice-Zdrój)

90 minut rozegrał w barwach goczałkowickiego LKS-u Jacek Wuwer, dla którego było to drugie spotkanie w pełnym wymiarze czasowym w sezonie. Tym razem drużyna 25-letniego pomocnika wróciła bez punktów z Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie przegrała z miejscową Wartą 3:2. Jacek Wuwer dodatkowo został przez sędziego zawodów napomniany żółtym kartonikiem.

Piotr Topolewski (GKS Pniówek ’74 Pawłowice)

Na ligowe zwycięstwo musi jeszcze zaczekać zespół z Pawłowic. Podopieczni trenera Kamila Rakoczego przegrali w sobotę w roli gospodarza z Rekordem Bielsko-Biała 1:3. Pozytywem z pewnością był ponowny występ od pierwszej minuty wypożyczonego z Polonii Bytom Piotra Topolewskiego, dla którego był to drugi, pełny mecz w tym sezonie.

Miłosz Pryga i Marcin Ulaszek (Silesia Miechowice)

W minioną sobotę zainaugurowano rozgrywki sezonu 2023/2024 w zabrzańsko-bytomskiej Lidze Okręgowej, w której będziemy mieli dwóch swoich reprezentantów, którymi są Miłosz Pryga oraz Marcin Ulaszek. Ich debiuty w nowym zespole można zaliczyć do udanych, bowiem obaj wystąpili w zwycięskim meczu Silesii Miechowice w Nakle Śląskim (2:0). Miłosz Pryga na boisku spędził pełne 90 minut (dodatkowo ukarany żółtą kartką), natomiast powracający po kontuzji Marcin Ulaszek na placu gry zameldował się w 80′ minucie.

W ostatnim tygodniu w nowych klubach zostali zarejestrowani zawodnicy, o których pisaliśmy na łamach naszych raportów przez poprzedni sezon:

• Dawid Kozicki (transfer definitywny do MLKS-u Woźniki)
  • Filip Ściański (transfer definitywny do Polonii Głubczyce)

Wymienionej dwójce zawodników dziękujemy za dotychczasowe reprezentowanie Polonii Bytom i życzymy samych sukcesów w barwach nowych drużyn!