Nasi na wypożyczeniach – sezon 2023/2024 (cz.3)

Czas na kolejne zestawienie informacji o wynikach drużyn, do których latem zostali wypożyczeni Niebiesko-Czerwoni. Najwięcej pracy w ostatnich dniach mieli III-ligowcy, którzy rozegrali dwie serie spotkań o punkty.

 

Mateusz Anklewicz (Gwarek Tarnowskie Góry)

Cztery punkty w dwóch meczach zdobył na przestrzeni dwóch kolejek ligowych zespół Mateusza Anklewicza. W sobotę tarnogórzanie zremisowali na wyjeździe bezbramkowo z LZS-em Starowice Dolne, natomiast wczoraj pokonali przed własną publicznością LKS Goczałkowice-Zdrój 2:0. W pierwszym meczu wypożyczony do klubu z Tarnowskich Gór młodzieżowiec nie został wpuszczony na boisko, natomiast w środowym starciu pojawił się na placu gry w 71′ minucie gry. Debiut Mateusza był bardzo udany, bowiem dziewięć minut później zaliczył asystę przy decydującym trafieniu Błażeja Czubana. Po wczorajszej kolejce Gwarek zajmuje pozycję wicelidera 3. grupy III ligi.

 

Jacek Wuwer (LKS Goczałkowice-Zdrój)

Dwa kolejne spotkania w pełnym wymiarze czasowym rozegrał w barwach goczałkowickiego LKS-u Jacek Wuwer. W sobotę on i jego drużyna mieli powody do radości, pokonując w roli gospodarza rezerwy zabrzańskiego Górnika 2:1. Zdecydowanie gorsze nastroje towarzyszyły popularnym Goczałom wczoraj, gdyż jak już powyżej pisaliśmy, podopieczni trenera Łukasza Piszczka ulegli Gwarkowi. We wczorajszym spotkaniu Jacek Wuwer został napomniany także przez sędziego żółtym kartonikiem.

 

Piotr Topolewski (GKS Pniówek ’74 Pawłowice)

Po dwóch dobrych meczach w wykonaniu Piotra Topolewskiego, przez najbliższe kolejki zespół z Pawłowic będzie musiał sobie radzić bez naszego młodzieżowca. Wszystko to wskutek kontuzji, którą młody gracz odniósł w poprzednim tygodniu. Wyjazdowy (0:0 z Cariną Gubin) oraz domowy (1:1 ze Ślęzą Wrocław) remis sprawił, iż zespół Pniówka pozostał przed ostatnim sierpniowym meczem na siedemnastym miejscu w ligowej tabeli.

 

Miłosz Pryga i Marcin Ulaszek (Silesia Miechowice)

Komplet sześciu punktów po dwóch kolejkach ma również na swoim koncie Silesia Miechowicie. W minioną sobotę zespół z dzielnicy Bytomia pokonał skromnie 1:0 beniaminka rozgrywek Ruch Kozłów. Miłosz Pryga wyszedł w wyjściowym składzie zwycięskiej drużyny, rozgrywając przy tym cały mecz, natomiast Marcina Ulaszka zabrakło w meczowej kadrze.

 

Denis Sojka i Kamil Wójcik (Nadzieja Bytom)

W sezonie 2023/2024 dwójka naszych wychowanków będzie reprezentowało inny klub z dzielnicy Bytomia, Nadzieję. W pierwszej kolejce bytomskiej A-klasy zespół Nadziei pauzował, lecz sezon rozpoczął od wyjazdowego meczu w rozgrywkach I rundy POLTENT Pucharu Polski. W nim klub Denisa Sojki oraz Kamila Wójcika pokonał na wyjeździe Unię Świerklaniec 6:0, a obaj zawodnicy rozegrali całe spotkanie.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę