,,Nasi wychowankowie będą dostawali swoje minuty”

fot. Katarzyna Golis 

Poloniści udanie rozpoczęli sezon 2020/2021 wyjazdowym zwycięstwem z LKS-em Goczałkowice. Trener Kamil Rakoczy nie krył zadowolenia z końcowego rezultatu, choć nie ukrywa, że jego zespół nie ustrzegł się błędów i ma nad czym pracować przed kolejnymi meczami.

Od początku chcieliśmy rywalowi narzucić swój styl gry i to się udało. Bliscy zdobycia gola byli Dawid Krzemień i Adam Żak (który trafił w słupek przyp. red.), jednak nie możemy pozwalać na sytuację, w której dostajemy szybką kontrę i tracimy gola. Później grało się trudniej i trzeba to szczerze przyznać, że zmiany w przerwie odmieniły obraz gry – przyznaje trener niebiesko-czerwonych. Do gry desygnowani zostali m.in. Jacek Wuwer i Robert Chwastek. Oboje mieli kluczowe podania przy strzelonych przez nas bramkach. Warto również odnotować wejście naszego wychowanka Dominika Brzozowskiego, który tuż po wejściu świetnie interweniował przy ,,setce” zawodnika z Goczałkowic– przyznaje Kamil Rakoczy.

Poloniści nie będą mieli za wiele czasu na regenerację, już we wtorek niebiesko-czerwonych czeka mecz w ramach II rundy Pucharu Stulatków – rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Nożnej zorganizowanych z okazji 100-lecia Związku. Wprowadzanie młodzieżowców do pierwszej drużyny to konsekwentna filozofia, na której budujemy Polonię Bytom. Akademia i zawarty w niej system szkolenia to budulec, który ma zagwarantować tym młodym chłopakom możliwości rozwoju w seniorskiej piłce. Przykładów Fornalczyka i Czernysza możemy mieć więcej, stąd w takich meczach jak Puchar Polski czy jutrzejsze starcie z MKS-em w Świętochłowicach, nasi wychowankowie będą dostawali swoje minuty – deklaruje trener Polonii.  W meczu z Gwarkiem w Pucharze Polski, nasi wychowankowie mogli zmierzyć się z rywalem z tego samego szczebla, na którym gramy. Ze Świętochłowicami Polonia grała jeszcze nie tak dawno w IV lidze i wierzę, że  jutrzejsze spotkanie będzie kolejną wartością dodaną w ich rozwoju piłkarskim– kończy trener Kamil Rakoczy.

Spotkanie wyjazdowe Polonii Bytom z MKS-em Śląsk Świętochłowice rozpocznie się we wtorek 25 sierpnia o godzinie 17:00 przy ul. Bytomskiej 40 w Świętochłowicach.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę