Niebiesko-czerwoni podnieśli się z kolan w Ornontowicach. Gwarek Ornontowice – Polonia Bytom 2:2 (2:0).

To nie było łatwe, środowe popołudnie dla podopiecznych trenera Marcina Domagały. Niebiesko-czerwoni wybrali się na wyjazdowe starcie do Ornontowic, aby w spotkaniu z miejscowym Gwarkiem, wywalczyć komplet punktów. Sztuka ta się nie udało. Polonia zremisowała z drużyną prowadzoną przez Łukasza Beretę 2:2, a do przerwy nasi zawodnicy przegrywali dwoma bramkami. Na szczęście możemy liczyć na kapitana naszej drużyny, a więc Marcina Lachowskiego, który przed upływem godziny gry zdobył bramkę kontaktową,  a trafienie na wagę punktu zanotował w końcówce spotkania Norbert Radkiewicz.

Spotkanie w Ornontowicach rozpoczęło się od nie lada sensacji. Już pierwsza akcja gospodarzy przyniosła im stały fragment gry w postaci rzutu rożnego. Dobre dośrodkowanie z narożnika wykorzystał idealnie wbiegający w pole karne Mateusz Rajca, który głową posłał piłkę do siatki obok ofiarnie interweniującego Patryka Króla. Kolejne minuty to próba przejęcia inicjatywy przez bytomian. Najbliżej szczęścia był Krzysztof Hałgas, którego strzał po krótko rozegranym rzucie rożnym trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Mateusza Harkawego, a więc wychowanka Polonii. Gdy wydawało się, że bramka dla naszej drużyny to kwestia czasu, w 36 minucie spotkania Jakub Zdrzałek otrzymał piłkę przed szesnastką naszej bramki, oddał mocny strzał w pierwszym tempie, który co prawda zablokował ofiarnie Norbert Radkiewicz, jednak dobitka skrzydłowego Gwarka znalazła drogę w krótkim słupku bramki Króla. W części trybuny zajmowanej przez kibiców gospodarzy zapanowała euforia, natomiast na ławce Polonii mogliśmy zobaczyć olbrzymią złość, a także natychmiastową chęć odrobienia strat. Do przerwy wynik nie uległa zmianom, jednak druga połowa to już zupełnie inne oblicze naszej drużyny.

Od początku drugiej połowy na boisku zameldowali się Kamil Skrzypiński oraz Piotr Makowski, których akcje od razu przyspieszyły grę bytomian. W 58 minucie byliśmy świadkami dobrej akcji Polonii. Patryk Stefański obrócił się z piłką przed polem karnym, po czym zostało nieprzepisowo zatrzymany, a to oznaczało tylko jedno, a więc szansę dla Marcina Lachowskiego na zdobycie bramki ze stałego fragmentu gry. Kapitan nie zawiódł i zdobył swoją 24 bramkę w rozgrywkach Haiz IV ligi. Niebiesko-czerwoni próbowali pójść za ciosem, jednak strzały wprowadzonego w drugiej części spotkania Fornalczyk, Makowskiego oraz oczywiście Lachowskiego, w dużym stylu bronił Harkawy, który ostatecznie uratował gospodarzom jedno oczko w starciu z liderem rozgrywek.

Niebiesko-czerwonych w najbliższą niedzielę 2 czerwca o godzinie 11:00 czeka kolejne ligowe starcie, w którym naszym przeciwnikiem będzie RKS Grodziec. Do rozpoczęcia gier barażowych o awans do III ligi pozostały już tylko dwa tygodnie, a to oznacza, że pora na ostatnie szlify formy przed najważniejszymi starciami obecnego sezonu. Z kim zagrają nasi zawodnicy w barażach? Tego nadal nie wiemy. W gronie zespół rywalizujących o prawo gry w barażach pozostały LKS Czaniec, Kuźnia Ustroń, Decor Bełk, GKS II Tychy, a także Drzewiarz Jasienica. Rywalizacja w grupie II Haiz IV ligi zapewne potrwa do ostatnich sekund, ostatniej, 30 ligowej kolejki.

Polonia Bytom:

1. Król Patryk – 3. Dyszy Bartosz, 9. Matusiak Łukasz 53′ (29. Buchcik Andrzej), 30. Radkiewicz Norbert, 21. Hałgas Krzysztof – 15. Kubik Sebastian 40′ (22. Skrzypiński Kamil), 8. Borycka Maciej, 24. Budzik Dominik 46′ (11. Makowski Piotr), 23. Lachowski Marcin (kpt.), 7. Pośpiech Tomasz  – 16. Stefański Patryk 65′ (22. Fornalczyk Mariusz).

Rezerwowi: 12. Wierzbicki Maciej, 5. Ganczarczyk Marcin, 11. Makowski Piotr, 27 Skrzypiński Dawid, 22. Fornalczyk Mariusz.

Gwarek Ornontowice:

1. Harkawy Mateusz – 5. Terbalyan Artur, 8. Kasprzyk Tomasz (ktp.), 9. Zdrzałek Jakub 88′ (4. Czajka Łukasz), 10. Boczar Dawid 85′ (19. Ilnicki Beniamin), 11. Sewerin Jakub, 14. Rajca Mateusz, 15. Łuszcz Adrian, 16. Oleksy Paweł, 17. Saliński Szymon 80′ (7. Maziarz Filip), 20. Nowara Mateusz.

Rezerwowi: 12. Stanek Maciej, 2. Ferensztajn Krzysztof, 3. Buchalik Krzysztof, 4. Czajka Łukasz, 7. Maziarz Filip, 13. Długosz Jakub, 19. Ilnicki Beniamin.

Gwarek Ornontowice – Polonia Bytom 2:2 (2:0)

• 2′ Rajca (Gwarek Ornontowice)
  • 36′ Zdrzałek (Gwarek Ornontowice)
  • 58′ Lachowski(Polonia Bytom)
  • 81′ Radkiewicz (Polonia Bytom)

Widzów: ok. 200 ( w tym 150 kibiców Polonii)

Betclic kod: PBO1920