Niebiesko-czerwoni powrócili do treningów. Trzon drużyny pozostaje przy Olimpijskiej.

Nie w poniedziałek, a we wtorek, nie pod wodzą trenera Marcina Domagały, a pod batutą trenera Kamila Rakoczego wznowili dzisiaj zajęcia przed startem rozgrywek niebiesko-czerwoni. Do rozpoczęcia rozgrywek III ligi pozostały zaledwie cztery tygodnie, jednak kadra naszej drużyny jest już praktycznie skompletowana, a co najważniejsze – w kolejnym sezonie ujrzymy na boisku zawodników, którzy w dużej mierze stanowili o sile Polonii w drodze po awans.

 

Inauguracyjne zajęcia niebiesko-czerwonych odbyć się miał wczoraj, jednak ze względu na konieczność dopięcia kwestii organizacyjnych, niebiesko-czerwoni na boisko wyszli dopiero dziś. Jak już informowaliśmy wcześniej, przy Olimpijskiej doszło do zmian na stanowisku trenera pierwszej drużyny, którym w dniu dzisiejszym został Kamil Rakoczy. Nowy szkoleniowiec bytomian już od pierwszego dnia  może pozwolić sobie na komfort pracy z grupą zawodników, która w większości stanowić będzie trzon beniaminka III ligi.

Przed powrotem do zajęć kontrakty z Polonią Bytom przedłużyła grupa zawodników, która stanowiła w poprzednich rozgrywkach trzon drużyny. Wśród zawodników, z którymi klub przedłużył umowy znaleźli się:

  • Maciej Wierzbicki
  • Wojciech Mróz
  • Norbert Radkiewicz
  • Łukasz Matusiak
  • Kamil Skrzypiński
  • Tomasz Pośpiech
  • Krzysztof Hałgas
  • Marcin Lachowski
  • Patryk Stefański

 

Ponadto w pierwszych zajęciach udział wzięli zawodnicy, których kontrakty nadal obowiązują, a więc: Dominik Budzik, Mariusz Fornalczyk, Marcin Ganczarczyk oraz Marcel Czypionka. Jak już wcześniej informowaliśmy, naszą drużynę zasiliła trójka wychowanków: powracający z wypożyczenia do Piasta Tuczempy – Jarosław Czernysz, a także Dawid Krzemień i Dawid Gargasz (wcześniej Ruch Radzionków i Sarmacja Będzin).

Szansę pokazania się trenerowi Kamilowi Rakoczemu otrzymali także zawodnicy wywodzący się z Akademii Piłkarskiej Polonii: Dominik Wawrzyn (wcześniej Slavia Ruda Śląska), Arkadiusz Brzozowski (wcześniej Slavia Ruda Śląska) oraz juniorzy – Przemysław Kuchciński, Szymon Lewicki, Bartłomiej Maźniak, Jan Gawkowski, Dawid Kozicki, Dariusz Łucki.

W treningu wzięła udział także grupa zawodników, która podpisała już z klubem kontrakty, jednak personalia nowo pozyskanych graczy oficjalnie przedstawione zostaną w najbliższych godzinach. O ostatnie miejsca w kadrze naszej drużyny walczy grupa testowanych zawodników, natomiast decyzje co do dalszej przyszłości Norberta Bębenka oraz Piotra Makowskiego podejmie sztab szkoleniowy tuż po weekendowych grach sparingowych.

Dzisiejsze zajęcia odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią, podczas których sztab szkoleniowy przeprowadził serię testów z zakresu szybkości oraz siły maksymalnej. W piątek niebiesko-czerwoni o godzinie 17:00 rozegrają sparingową potyczkę z LZS Piotrówka (wyjazd), natomiast dzień później przy Olimpijskiej nasz zespół podejmie Pniówek Pawłowice. Początek sobotniego spotkania o godzinie 10:00.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę