Nowa runda, nowe oblicze Polonii? Do Bytomia przyjeżdża Kotwica Kołobrzeg!

Przed nami seria meczów ligowych zaplanowanych przy Piłkarskiej. Rozgrywany awansem pierwszy mecz rundy wiosennej od razu nazwać można jako jeden z najciekawszych 18. kolejki piłkarskiej 2. ligi. Do Bytomia przyjedzie lider tabeli, Kotwica Kołobrzeg, z którą na samym początku sezonu 2023/2024 Niebiesko-Czerwoni zainkasowali trzy punkty.

 

Za drużyną Polonii Bytom pierwsza część debiutanckiego na szczeblu 2. ligi po kilkuletniej przerwie sezonu. Wyrównane rozgrywki pokazały, jak ważny jest na tym poziomie rozgrywkowym każdy punkt. O kolejny, a najlepiej trzy, Niebiesko-Czerwoni powalczą już w sobotnie, wczesne popołudnie. Przed nimi osiemnasty mecz w sezonie, z czego siódmy przed własną publicznością. Na Piłkarskiej połowa z dotychczas rozegranych spotkań padła łupem gospodarzy. Dwukrotnie Poloniści oraz ich goście dzielili się ze sobą punktami, natomiast w świeżej historii nowego domu Polonii Bytom zapisana jest również jedna porażka, którą nasza drużyna poniosła w połowie października z Hutnikiem Kraków. Teraz jednak wszyscy sympatycy Królowej Śląska pragną zwycięstwa, które pozwoli zachować szansę na wydostanie się ze strefy spadkowej przed końcem 2023 roku. Gospodarze sobotniego meczu uzbierali do tej pory 17 punktów, a pierwsze z tej sumy uzyskali właśnie podczas otwierającego sezon 2023/2024 spotkania w Kołobrzegu. Niedzielna porażka we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań nie tylko nie przyniosła korzyści w postaci punktów, ale również “uszczupliła” w sobotę ławkę rezerwowych Polonii Bytom. W meczu z Kotwicą nie zasiądą na niej trener Łukasz Tomczyk oraz jego asystenci, Dawid i Wojciech Mrozowie, którzy w wyniku nadmiaru żółtych i czerwonek kartek spotkanie z liderem będą oglądać z trybun. Szansę na poprowadzenie Niebiesko-Czerwonych w meczu 2. ligi otrzymają trenerzy koordynatorzy, “łącznicy” pierwszego zespołu ze strukturami naszej Akademii, Robert Chwastek oraz Daniel Sroka. Mimo zapowiadanego na sobotę ochłodzenia temperatury, na boisku oraz trybunach z pewnością chłodno nie będzie. Jesteśmy przekonani, że czeka nas wymagający mecz, na który serdecznie wszystkich kibiców zapraszamy!

 

Po dość trudnym początku sezonu, zespół trenera Macieja Bartoszka zaczął regularnie punktować. Efekty tego dało się zauważyć z każdą kolejką ligową, a założenia sterników klubu z Kołobrzegu zostały osiągnięte po 13. serii gier, która dla naszego sobotniego przeciwnika wcale nie okazała się pechową. Miesiąc temu Kotwica pokonała 1:0 Stal Stalową Wolę i objęła fotel lidera rozgrywek 2. ligi. Co prawda kolejkę później pozycja lidera została oddana na chwilę KKS-owi Kalisz, to jednak po kilku dniach klub z północy Polski znów odzyskał prowadzenie, którego nie oddał do dziś. Nasz rywal zgromadził przed sobotnim meczem 33 ligowe punkty i wyprzedza nasz zespół o 16 punktów. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra trzeba będzie zwrócić uwagę na ofensywę Kotwicy, bowiem jest to najbardziej bramkostrzelny zespół na obiektach rywali w tym sezonie. Jeden z faworytów do wygrania ligi nastrzelał do tej pory na wyjazdach aż 21 bramek i wyprzedza drugą w tej hierarchii Pogoń Siedlce o 7 trafień. Jeżeli chodzi o absencje w drużynie rywala, to na pewno w meczowej kadrze nie ujrzymy 20-letniego Cezarego Polaka. Podstawowy młodzieżowiec Kotwicy w zeszłym spotkaniu otrzymał swoją 8. żółtą kartkę w sezonie, przez co nie będzie mógł być brany pod uwagę przy ustalaniu przez sztab szkoleniowy Kotwicy kadry meczowej. Wspomnieliśmy o efektach bramkowych naszego przeciwnika na wyjazdach, ale wspomnieć trzeba także, że z dorobkiem 35. zdobytych w tym sezonie goli Kotwica Kołobrzeg prowadzi w klasyfikacji najbardziej skutecznych drużyn w stawce drugoligowców. Najlepszym graczem pod względem zdobyczy bramkowej w drużynie z Kołobrzegu jest autor 7. bramek Michał Cywiński, a jedno trafienie mniej ma na swoim koncie Brazylijczyk Jonathan Junior.

 

Mówiąc “Kotwica Kołobrzeg”, sympatyk Polonii Bytom od razu przypomina sobie pierwsze starcie pomiędzy drużynami, które rozpoczynało obecny sezon. Świetne zawody z udziałem naszej drużyny zakończyły się niespodziewanym zwycięstwem Polonistów, którzy zgarnęli swoje pierwsze w tym sezonie trzy punkty po bramce Dawida Wolnego. Mamy nadzieję, że także w sobotę powtórzymy zwycięski scenariusz z meczu z liderem, który jeszcze bardziej umotywuje drużynę przed ostatnimi meczami ligowymi w 2023 roku.

 

Sędzią głównym pierwszego spotkania rewanżowego sezonu 2023/2024 będzie pan Sebastian Tarnowski. Doświadczony arbiter reprezentujący Dolnośląskie Kolegium Sędziowskie prowadził w trwających rozgrywkach 2. ligi siedem meczów, w których padło łącznie 21 goli. Jako ciekawostkę można podać fakt, że drużyny gości wygrywały w aż pięciu z nich. W tym zestawieniu znajdzie się jedno spotkanie z udziałem drużyny Kotwicy, która w meczu 3. kolejki prowadzonym przez 44-letniego arbitra, wysoko pokonała na wyjeździe rezerwy Lecha Poznań (5:1). Polonistom sędzia Tarnowski w meczach o stawkę “gwizdał” dość dawno, bo w sezonie 2016/2017. Grający wówczas na tym samym poziomie rozgrywkowym co obecnie Niebiesko-Czerwoni pokonali latem w meczu Pucharu Polski po rzutach karnych Świat Skolwin (5:3, 0:0 w regulaminowym czasie gry), natomiast dwa miesiące później w spotkaniu ligowym ulegli na wyjeździe Radomiakowi Radom 0:1.

 

2. liga, sezon 2023/2024

18. kolejka (18.11.2023 r.)

BS Polonia Bytom – MKP Kotwica Kołobrzeg

ul. Piłkarska 8 – Bytom, godz. 15:00

Transmisja: Pilot WP.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę