Nowi młodzieżowcy Polonii. Witamy Jakuba Belicę i Adama Fica!

Urodzeni w 1999 roku Jakub Belica i Adam Fic, którzy ostatni sezon spędzili w Górniku II Zabrze, podpisali dwuletnie kontrakty z Polonią Bytom.

Jakub Belica może występować na pozycji lewego obrońcy lub defensywnego pomocnika. Adam Fic to środkowy obrońca. Obaj urodzili się w Tarnowskich Górach, przy czym ten pierwszy mieszka w Rudzie Śląskiej, a ten drugi – w Zabrzu. Wspólnie grali w Zaborzu Zabrze, Gwarku Zabrze i Górniku II Zabrze. W barwach zabrzańskich rezerw Fic zanotował w poprzednim sezonie 14 meczów i 2 gole w trzeciej lidze. Belica – 16 spotkań i 1 bramkę.

W Zaborzu obu prowadził Tomasz Włoka, dzisiejszy drugi trener Polonii. – Dlatego też na naszym radarze znajdowali się od kilku lat – zdradza Tomasz Stefankiewicz, dyrektor sportowy BS Polonii. – W poprzednim roku przegraliśmy rywalizację o zakontraktowanie tych chłopaków z Górnikiem. Przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek udało nam się przekonać zarówno Adama, jak i Kubę do tego, by związali się z naszym klubem. Może to przynieść korzyści dla ich dalszego rozwoju piłkarskiego i zarazem wzmocnić rywalizację w naszej drużynie.

Belica i Fic trenują z Niebiesko-Czerwonymi od początku letniego okresu przygotowawczego. Jeszcze przez rok przysługiwać im będzie status młodzieżowca. Ich kontrakty obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

– Bardzo nam zależało nam ich pozyskaniu nie tylko dlatego, że są jeszcze młodzieżowcami. Dobrze znamy też walory piłkarskie tych graczy. Kuba to nieustępliwy zawodnik, dobrze wyszkolony technicznie, zaś Adam będzie mocno rywalizował o miejsce w składzie na środku obrony. W przypadku problemów na innych pozycjach może także zapełnić lukę na prawej stronie defensywy, gdzie zresztą miał już okazję występować w kilku letnich sparingach, pokazując się z bardzo dobrej strony – podkreśla dyrektor Stefankiewicz.

Adama i Jakuba witamy w Bytomiu i życzymy samych udanych występów z herbem Polonii na piersi!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę