O kolejne trzy oczka z pobliskim rywalem, czyli Polonia Bytom – Slavia Ruda Śląska sobota 29 września godzina 15:00.

Spotkanie w Myszkowie już za nami. Niebiesko-czerwoni odreagowali na zawodnikach MKS-u ostatnie niepowodzenia, wygrywając pewnie i wysoko, bo aż 5:0. Jutro na Stadion Miejski w Bytomiu Szombierkach przyjedzie inny zespół z dolnych regionów ligowej tabeli, a mianowicie Slavia Ruda Śląska, której obiekt leży nieco ponad 6 kilometrów od obiektu, na którym nasza drużyna rozgrywa swoje spotkania w tegorocznych rozgrywkach. Początek starcia z rudzianami już o godzinie 15:00.

Niebiesko-czerwoni do Myszkowa wybrali się po dwóch zaskakujących porażkach odniesionych w spotkaniach z Porajem oraz Wartą Zawiercie. W drużynie z Bytomia przed tygodniem doszło do kilku zmian personalnych w składzie. Poza wymuszoną zmianą na pozycji bramkarza, gdzie Patryk Król zastąpił Maćka Wierzbickiego wskutek czerwonej kartki otrzymanej w spotkaniu z Wartą przez naszego do tej pory podstawowego bramkarza, ujrzeliśmy także zmianę na boku pomocy. Jarosława Czernysza zastąpił w podstawowym składzie Tomasz Pośpiech, który swój dobry występ okrasił zdobytą bramką. Pokazuje to, że w drużynie trenera Marcina Domagały panuje spora rywalizacja, która może jedynie przenieść korzyści w osiąganiu dobrych wyników w rozgrywkach ligowych. Poza wspomnianym Pośpiechem do bramki Adama Bensza trafiał także kapitan drużyny Marcin Lachowski, a także Łukasz Matusiak, Jarosław Czernysz a wynik ostatecznie strzałem samobójczym ustalił jeden z zawodników z Myszkowa. Zwycięstwo bytomian niewiele zmieniło w naszej sytuacji w ligowej tabeli. Zespoły z bezpośredniego otoczenia naszej drużyny zgodnie wygrały swoje spotkania, przez co niebiesko-czerwoni w dalszym ciągu do lidera ze Świętochłowic tracą jedno oczko. W drużynie trenera Marcina Domagały przed jutrzejszym spotkaniem panuje duża mobilizacja. Do zdrowia powraca już Mariusz Przybylski, który wyleczył uraz ze spotkania z Wartą Zawiercie. Zabraknie jednak Szymona Wojtkowiaka, który narzeka na problemy z przepukliną. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Pomimo niskiej pozycji w tabeli ligowej dobre nastroje panują także w drużynie naszych jutrzejszych gości. Zespół z Rudy Śląskiej zremisował w 8 kolejce Haiz IV ligi z Unią Dąbrowa Górnicza 1:1. Dla zespołu Slavii był to piąty zdobyty punkt w tegorocznych rozgrywkach, na który do tej pory złożyły się same remisy. Tym samym zespół, którego stadion mieści się nieco ponad 6 kilometrów od obiektu przy Frycza Modrzewskiego, wygrał do tej pory, jako jedyny, ani jednego spotkania w sezonie.

W drużynie z Rudy Śląskiej odnaleźć  można będzie zawodników, którzy w dalszym ciągu związani są z Polonią, jednak jest grono młodych zawodników, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w seniorskiej piłce. Barw Slavii w tym sezonie bronią wypożyczeni z Bytomia: Wawrzyn, Brzozowski oraz Stachoń. Imponuje zwłaszcza ten pierwszy, a więc Dominik Wawrzyn, który od początku doskonale wkomponował się w pierwszy skład drużyny, dyrygując ją z pozycji środkowego obrońcy.

Faworytem jutrzejszego starcia będzie niewątpliwie nasz zespół, który nie może pozwolić sobie już na wpadki. Spotkanie ze Slavią rozegrane zostanie o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego 3. Wszystkich, którzy nie będą mogli jutro z trybun stadionu, dopingować naszych zawodników zapraszamy przed monitory. Jak zwykle na naszym profilu na Facebooku przeprowadzimy relację tekstową ze spotkania naszej drużyny. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę