O lepsze jutro, o III ligę! Ostateczne starcie Ruch Radzionków – BS Polonia Bytom już dziś!

O tym dwumeczu wszystko zostało już napisane. Każdy kibic z Bytomia, a także okolicznych miast, który interesuje się piłką nożną, poznał w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju analogie, czy też powiązania pomiędzy naszym zespołem, a Ruchem Radzionków. Każdy kibic w Bytomiu zapewne liczył także, że kwestia awansu do III ligi rozstrzygnie się na naszym stadionie przy ul. Olimpijskiej. W ubiegłą sobotę podopieczni Jacka Trzeciaka zaledwie zremisowali 1:1 z “Cidrami”, mocno komplikując sobie sprawę awansu. Czeka nas więc ostateczne starcie, które już dzisiaj o godz. 18:00 zacznie się w Bytomiu przy ul. Narutowicza 11. 

Sobota 16 czerwca godz. 17:00. Komplet kibiców na trybunach. W powietrzu czuć atmosferę piłkarskiego święta. Każdy kibic na stadionie może poza 120 osobą grupką kibiców z Radzionkowa, wierzył, że bytomianie rozstrzygną sprawę awansu już dziś. I wszystko układało się po myśli kibiców, jak i zawodników. W pierwszej połowie niebiesko-czerwoni dominowali nad swoim przeciwnikiem, pieczętując swoją dobrą grę bramką, której autorem był Hubert Tylec. Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, z tą różnicą, że bramkę strzelili goście. Wprowadzony w drugiej połowie, były zawodnik naszego klubu – Andrzej Piechuch, zdecydował się na strzał z dystansu typu rakieta “ziemia-powietrze”, którego nie był w stanie zatrzymać nasz bramkarz.

Tym samym radzionkowianie wywieźli z naszego obiektu rezultat, który przed dzisiejszym spotkaniem, stawia ich w odrobinę lepszej sytuacji. Wywożąc z Olimpijskiej remis, zawodnicy Ruchu Radzionków podtrzymali passę spotkań bez porażki w spotkaniach wyjazdowych, rozgrywanych w 2018 roku. Dziś jednak zagrają przy Narutowicza 11, czyli obiekcie, który już za parę dni przejdzie do historii, w końcu obiekcie, który nie jest w tym sezonie twierdzą nie do zdobycia. Także historia bezpośrednich starć pomiędzy naszą drużyną, a “Cidrami” przemawia za niebiesko-czerwonymi. Analizując pięć ostatnich starć naszych drużyn, które były rozgrywane na stadionie Ruchu, aż dwa rezultaty dałyby awans podopiecznym Jacka Trzeciaka, a remis z 1:1 z sezonu 2003/2004 oznaczałby dogrywkę. Ostatnie spotkanie naszych drużyn, te sprzed 7 lat zakończyło się wynikiem 0:0, a więc dzisiaj nie możemy sobie pozwolić na powtórkę tego rezultatu.

Niestety nie będzie dane dzisiaj naszym fantastycznym kibicom wspieranie swojego zespołu w walce o III ligę. Ostatecznie sektor gości na stadionie przy ul. Narutowicza nie został dopuszczony do przyjęcia grupy gości, w związku z tym nasi kibice spotkają się dzisiaj na naszym obiekcie. Od godziny 17:00 zapraszamy na stadion im. Edwarda Szymkowiaka, by na specjalnie przygotowanym dla Państwa telebimie śledzić wspólnie wydarzenia ze stadionu Ruchu. Przypominamy, że dzisiejszy “festyn” jest imprezą niemasową, z tego względu na trybunach zasiąść będzie mogło 999 osób. Wejście na obiekt możliwe będzie jedynie od ul. Piłkarskiej. Początek transmisji planowany jest na 17:30, samo zaś spotkanie w Bytomiu-Stroszku rozpocznie się o godz. 18:00. Osoby, które nie mają możliwości pojawić się na stadionie, zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie prowadzona będzie relacja live ze stadionu Ruchu.

Przed nami najważniejszy akord sezonu 2017/18. Wierzymy głęboko w to, że dzisiaj około godziny 21:00 powitamy naszych zawodników przy Olimpijskiej, jako świeżo upieczonych beniaminków III ligi ! Ostatni krok przed nami! Do boju Polonio!

 

 

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę