Obrońca Igor Ławrynowicz dołącza do Polonii Bytom!

Ostatnia niewiadoma dotycząca obecnego kształtu kadry Polonii Bytom została wyjaśniona. Na mocy transferu czasowego z Lecha Poznań, do drużyny Niebiesko-Czerwonych dołącza młodzieżowiec Igor Ławrynowicz!

 

19-letni boczny obrońca urodził się 2003 roku w Sierakowie, a pierwszym klubem nowego zawodnika Polonii Bytom była Warta Międzychód. Już wieku 9-ciu lat Igor dołączył do jednej do najlepszych szkółek piłkarskich w naszym kraju – do Akademii Lecha Poznań. Przez prawie dziewięć sezonów gry Ławrynowicz przechodził przez kolejne szczeble rozgrywkowe drużyn młodzieżowych Kolejorza, debiutując w sezonie 2019/2020 w rozgrywkach eWinner 2. Ligi. Na tym szczeblu ligowym posiadający status młodzieżowca Igor Ławrynowicz wystąpił już 28 razy. Rundę jesienną sezonu 2022/2023 spędził w zespole Stali Rzeszów, debiutując we wrześniu ubiegłego roku w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (przegrana 1:0) w rozgrywkach Fortuna 1. Lidze. Po zakończeniu wypożyczenia do zespołu z województwa Podkarpackiego, powrócił do Lecha Poznań, skąd właśnie trafia do Polonii Bytom. Przygoda młodzieżowca z klubem dwukrotnego Mistrza Polski potrwa przynajmniej do końca czerwca.

 

– Cieszę z dołączenia do Polonii. Czuję, że jest to dobry krok w moim rozwoju. Drużyna mnie bardzo dobrze przyjęła w zespole, więc praktycznie nie potrzebowałem czasu do adaptacji. Bardzo mi odpowiada styl gry Polonii preferowany przez trenera Adama Burka i nie mogę się już doczekać wygrywania kolejnych spotkań – powiedział po dołączeniu do ekipy Niebiesko-Czerwonych Igor Ławrynowicz. Trener Adam Burek korzysta z usług młodego obrońcy już od jakiegoś czasu i bardzo szybko przekonał się do boiskowych możliwości proponowanych przez dziewiętnastolatka. – Jestem zadowolony z angażu Igora. Jest to zawodnik głodny rozwoju, z determinacją wygrywania i zrobienia kroku naprzód w swojej karierze. Piłkarsko bardzo dobrze przygotowany przez Akademię Lecha Poznań, dzięki czemu odpowiada naszym wymaganiom i potrzebom. Charakteryzuje się dużą wszechstronnością w kontekście pozycji na boisku, wysokim piłkarskim IQ, co w naszej strategii gry jest niezwykle ważne – chwali młodego zawodnika opiekun Polonistów, Adam Burek.

 

Witamy Igora Ławrynowicza w Polonii Bytom i tradycyjnie życzymy nowego zawodnikowi Królowej Śląska samych udanych spotkań w barwach nowej drużyny!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę