Odra Opole – Polonia Bytom 1:0

W sobotnie południe rozegraliśmy kolejny z serii meczy kontrolnych. Tym razem w wyjazdowym spotkaniu zagraliśmy przeciwko Odrze Opole.

Zespół z I-ligi, wzmocniony o wypożyczonego z Polonii Jarosława Czernysza rozpoczął spotkanie od strzelenia gola już w 3 minucie spotkania. Szybko zdobyta bramka nie wpłynęła jednak na postawę niebiesko-czerwonych.

Podopieczni Kamila Rakoczego kontrolowali mecz nie pozwalając na zbytnią dominację Opolan. Bytomianie nie dopuszczali Odry do sytuacji strzeleckiej, a na każdą akcję w kierunku naszej bramki odpowiadali przeniesieniem gry na pole rywala. Mimo tego, niestety nie udało nam się strzelić żadnego gola. Piąte spotkanie sparingowe kończymy porażką.

Optymizmem napawa fakt, że graliśmy z zespołem notowanym wyżej. Przystępując do pojedynku z silniejszym rywalem udało nam się grać swoje, co jest bardzo dobrym prognostykiem przed rozpoczęciem sezonu. Zawodnicy coraz lepiej odnajdują się w nowym metodach rozgrywania, a wprowadzane schematy skutkują ładną grą. Usprawiedliwieniem trudnego początku tego spotkania jest również murawa. W tym roku Polonia po raz pierwszy miała okazję grać na innej nawierzchni niż sztuczna.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę