Oldboje Polonii Bytom po aktywnej jesieni już myślą o ligowej wiośnie

Kończący się rok był bardzo aktywny jeśli chodzi o naszą drużynę Oldbojów. Skupiający byłych zawodników Polonii Bytom oraz jej sympatyków zespół, z powodzeniem rywalizował na kilku płaszczyznach piłkarskich w naszym kraju.

 

Mimo, że jedni w swojej karierze piłkarskiej osiągnęli więcej, niż drudzy, to tak naprawdę dla każdego z zawodników występy w niebiesko-czerwonych barwach nie zakończyły się wraz z decyzją o przejściu na “piłkarską emeryturę”. Dla każdego, kto kiedykolwiek grał w piłkę nożną, w słowniku wyrazów polskich nie istnieją takie słowa jak “koniec”. Piłka nożna łączy pokolenia oraz ludzi, a właśnie wspólna pasja oraz gra w Polonii spowodowała, że nasza drużyna Oldbojów wciąż ma się dobrze. Za nimi kolejny rok wspólnych działań, podczas których znów, jak za starych, dobrych czasów, mogli z dumą reprezentować barwy dwukrotnych mistrzów Polski.

 

Obecnie grupa czynnie uczestniczących w treningach drużyny Oldbojów liczy sobie 18 zawodników. Kadrę stanowią: Bartosz Szarzyński, Robert Misztal, Wojciech Wysocki, Andrzej Franke, Rafał Lubecki, Sebastian Kroczek, Tomasz Baczewski, Daniel Kapinos, Sebastian Foszmańczyk, Sabit Zhiyenkulov, Piotr Cieniawski, Marcel Kapinos, Krzysztof Krzywonos, Grzegorz Wiatrak, Artur Adamiok oraz Janusz Małek. Nazwiska ostatniej osoby nie trzeba zbytnio żadnemu kibicowi Polonii przedstawiać. Były mistrz Polski z Lechem Poznań, barwy klubu z Bytomia reprezentował później przez prawie 10 lat. Dziś jest trenerem drużyny Oldbojów Polonii Bytom.

 

 

Z uwagi na rozrost pandemii w naszym kraju, kilka turniejów oraz meczów zaplanowanych na wiosnę 2021 roku z udziałem Oldbojów Polonii niestety się nie odbyło. Kiedy jednak tylko sport otrzymał “zielone światło” na swoją kontynuację, a czas oraz sprawy osobiste naszych zawodników pozwoliły, zespół organizował mecze towarzyskie. Naprzeciwko Polonii mogły sprawdzić się A-klasowe Rozbark Bytom (zwycięstwo 2:0) oraz Przyszłość Nowe Chechło (porażka 0:3), a także drużyna Andaluzji Piekary Śląskie (zwycięstwo 5:3).

 

Latem tego roku zespół zgłoszony został do rozgrywek ligowych organizowanych przez Podokręg Bytom. Jednym z ważniejszych punktów regulaminu jest wiek zawodnika, który w tym przypadku musi przekroczyć 35 lat. Do ligi zgłosiło się pięć klubów, a gotowość rywalizowania w przyjacielskiej i sportowej konfrontacji wyraziły Przyszłość Nowe Chechło, Rodło Górniki, Zgoda Repty Śląskie oraz Czarni Kozłowa Góra. Rozegrano mecze w systemie każdy z każdym, a miniona runda zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem niebiesko-czerwonych, którzy okazali się bezkonkurencyjni w jesiennych rozgrywkach 2021 roku.

Źródło: Podokręg Bytom

 

Poloniści rozgromili po 9:0 drużyny Zgody Repty Śląskie oraz Przyszłości Nowe Chechło, a także pokonali Rodło Górniki 5:3. Do spotkania z zespołem Czarnych Kozłowa Góra niestety nie doszło, a to z powodu wycofania się drużyny z dzielnicy Piekar Śląskich z rozgrywek. W związku z czym Polonia otrzymała walkower 3:0. Najlepszym strzelcem w naszej drużynie po ligowej jesieni został Marcel Kapinos (6 bramek). Za nim uplasowali się Sebastian Foszmańczyk, Sabit Zhiyenkulov, Piotr Cieniawski oraz Grzegorz Wiatrak (po 3 bramki).

 

 

Co czeka naszą drużynę w 2022 roku? Z pewnością wiosną czeka nas kolejna dawka ligowej rywalizacji w organizowanej przez Podokręg Bytom lidze Oldbojów. Zanim nasza drużyna Oldbojów zainauguruje jednak wiosenne zmagania, czekać ich będzie występ na Halowych Mistrzostwach Polski Oldbojów, które odbędą się w styczniu przyszłego roku (29-30.01) w Zawierciu. Ponadto drużyna zapewniła nas, że dołożą wszelkich starań, aby zorganizować przynajmniej jeden turniej piłkarski z prawdziwego zdarzenia.

Trzymamy kciuki za naszych Oldbojów i czekamy na kolejne ciekawe informacje dotyczące naszych reprezentantów!

Wszystkie filmy

bydziehaja.pl

Miejsce na twoją reklamę