Orest Tkaczuk piłkarzem Polonii Bytom!

Przebywający z Polonią Bytom od początku zimowego okresu przygotowawczego 24-letni Orest Tkaczuk, został oficjalnie zawodnikiem zespołu Królowej Śląska!

 

Urodzony w 1998 roku Orest Tkaczuk swoją piłkarską przygodę rozpoczął reprezentując barwy Wołynia Łuck, skąd trafił w kolejnych latach do akademii jednego z najlepszych klubów piłkarskich na Ukrainie, słynnego Szachtara Donieck. Przed przyjazdem do Polski, reprezentował również barwy występującego na najwyższym szczeblu rozgrywkowym na Ukrainie, klubu FK Oleksandriya. Jako ciekawostkę dodajmy, iż w byłym klubie Oresta występuje obecnie znany w gry w Bytomiu, Łotysz Kaspars Dubra. W naszym kraju Orest Tkaczuk pojawił się dwa lata temu, trafiając najpierw do Jagielloni Białystok, a później do Olimpii Elbląg. Na poziomie centralnym rozegrał w barwach klubu z Elbląga łącznie 24 spotkania, zdobywając przy tym 4 bramki.

 

Piłkarz rodem z Ukrainy o polskich korzeniach, wywarł swoją postawą na treningach oraz w grach kontrolnych pozytywne wrażenie na sztabie szkoleniowym naszej drużyny, dzięki czemu został czwartym, oficjalnym nowym nabytkiem bytomskiego klubu w trakcie zimowej przerwy.

 

W najbliższym czasie zaprezentujemy Wam ciekawy wywiad z naszym nowym nabytkiem. Tymczasem witamy Oresta w barwach dwukrotnego mistrza Polski i życzymy mu tym samym samych udanych spotkań w nowym zespole!

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920