Orzeł Miedary klubem partnerskim Polonii Bytom

Rozwój klubu nie mógłby się obyć bez współpracy z innymi drużynami. Do grona klubów partnerskich Polonii Bytom dołączył Orzeł Miedary.

Wczoraj przy ul. Piłkarskiej 8 parafowana została umowa pomiędzy Polonią, a Orłem Miedary, który stał się tym samym klubem partnerskim Niebiesko – Czerwonych. W wydarzeniu udział wzięli: prezes spółki Bytomski Sport Polonia Bytom Sławomir Kamiński, a także Sebastian Dziemba – prezes klubu z Miedar.

 – Cieszymy, że Orzeł dołączył do grona naszych klubów partnerskich. Jestem przekonany, że obie strony skorzystają na tej współpracy – mówi prezes zarządu BS Polonii Bytom, Sławomir Kamiński. – Wspólne działania z całą pewnością przyczynią się do rozwoju piłki nożnej w regionie, zwłaszcza dziecięcej i młodzieżowej, która cały czas potrzebuje nowych inicjatyw – dodaje.

Dzięki współpracy oba kluby będą działać na rzecz rozwoju dziecięcej i młodzieżowej piłki nożnej. W ramach założonych działań m.in. kadry trenerskie Orła będą odbywać staże w Polonii, czerpać pomysły i koncepcje odnośnie szkolenia młodych zawodników, zespół będzie brał udział w organizowanych turniejach, tworzeniu dziecięcej eskorty na mecze pierwszej drużyny. Przede wszystkim zespoły będą działać także w kontekście wzajemnego pozyskiwania zawodników na preferencyjnych warunkach.

Orzeł Miedary to klub założony w 1948 roku. Oprócz drużyn młodzieżowych posiada on  także pierwszy zespół, który występuje obecnie w grupie I śląskie 4. Ligi.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę