Ostatni akt piłkarskiego roku. Przed meczem z Miedzią

Za oknem pogoda niezbyt przypominająca wiosenną aurę, jednak jeżeli chodzi o ostatni w tym roku mecz Polonii Bytom, ma on w sobie minimalne oznaki wiosny. Wszystko przez to, że nadchodzące spotkanie jest w zasadzie pierwszą kolejką rundy wiosennej, która jednak zostanie rozegrana “awansem” jeszcze w tym roku. Na zakończenie 2021 roku do Bytomia przyjadą rezerwy Miedzi Legnica.

 

To już ostatni mecz o ligowe punkty bytomskiej Polonii w 2021 roku. Humory na zakończenie piłkarskich zmagań wśród sympatyków niebiesko-czerwonych dopisują, bowiem zespół przez ostatnie miesiące wykonał kawał solidnej roboty. Mimo, iż do rozegrania zostało jeszcze jedno zaległe spotkanie z rundy jesiennej (mecz Zagłębia II Lubin z Piastem Żmigród) pewne jest, że nasza drużyna pierwszą część sezonu 2021/2022 zakończy na podium. Pewne jest także to, że Królowa Śląska poprawiła w tym roku swoją i tak już rewelacyjną końcówkę pierwszej części sezonu z ubiegłych rozgrywek. Rundę jesienną sezonu 2020/2021 podopieczni trenera Kamila Rakoczego kończyli z bilansem 6 kolejnych zwycięstw z rzędu. W tym roku seria została już wydłużona do 8 zwycięskich spotkań z rzędu i mamy nadzieję, że po sobotnim meczu znów będziemy mogli z radością dopisać do swojego dorobku punktowego kolejne trzy “oczka”. Jakie zmiany czekają nas w drużynie sobotnich gospodarzy? Drużyna w dalszym ciągu będzie musiała sobie w sobotę radzić bez kontuzjowanych Andrzejczaka, Radkiewicza, Budzika oraz Wuwra, który w sobotę wcieli się w rolę komentatora meczu z Miedzią. Do kadry meczowej powraca po dwutygodniowej przerwie Michał Płonka, który z pewnością będzie wzmocnieniem drużyny przed ostatnim meczem o punkty w tym roku. W tym miejscu należy także wspomnieć o innej serii Polonii. Defensywa niebiesko-czerwonych z bramkarzem Dominikiem Brzozowskim na czele wysunęła się na drugie miejsce w klasyfikacji drużyn z najmniejszą ilością straconych bramek. Licznik minut bez straty gola dalej jest włączony i przekroczył już 360 minut. Panowie, oby tak dalej!

 

Ostatnim ligowym rywalem naszej drużyny będzie drugi zespół Miedzi Legnica. Nasi sobotni goście zajmują w ligowej tabeli szóste miejsce, mając na swoim koncie 33 punkty. Rundę jesienną w wykonaniu legniczan można uznać za niezwykle udaną. Systematyczne wprowadzanie młodych zawodników legnickiej Akademii Piłkarskiej przez sztab szkoleniowy drugiej drużyny Miedzi dało założone efekty. Jednym z ojców tego sukcesu można uznać także trenera Miedzi, Grzegorza Mokrego. Znakomita praca tego 36-letniego szkoleniowca w tym sezonie została zauważona przez II-ligowe Wigry Suwałki i od niespełna dwóch tygodni Grzegorz Mokry rywalizuje ze swoim nowym klubem na wyższym poziomie rozgrywkowym. W dwóch ostatnich meczach tego roku funkcję trenera objął dotychczasowy asystent trenera, Rafał Fościak, który z pewnością będzie chciał kontynuować obraną przez klub z województwa dolnośląskiego drogę. Trzeba wspomnieć, że także nasi rywale mogą się pochwalić podobną serią meczów bez porażki jak Poloniści. Drużyna z Legnicy kontynuuje obecnie serię 7 meczów z rzędu bez przegranej. Po pięciu, kolejnych zwycięstwach szósty zespół w tabeli zanotował jednak dwa remisy. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszego najbliższego przeciwnika jest holender, Byron Burgering z 8 bramkami na koncie. Sprowadzony zeszłej zimy do Legnicy zawodnik podobnie jak inni zawodnicy Miedziowej “dwójki”, tacy jak Filip Balcewicz, Szymon Stróżyński czy brazylijczycy Bruno Garcia i Werick Caetano, znalazł się już w orbicie zainteresowań Wojciecha Łobodzińskiego, a więc trenera lidera Fortuna 1 Ligi. To tylko utwierdza w przekonaniu, że rezerwy Miedzi to prawdziwa kuźnia talentów i obecność tej drużyny w czubie ligowej tabeli nie jest przypadkowa.

 

Arbitrem głównym sobotniego meczu będzie pan Gerard Gawron z Mielca, dla którego jest trzeci z rzędu sezon sędziowania na poziomie III ligi. W tym sezonie rozjemca najbliższego meczu Polonii prowadził pięć spotkań w IV grupie piłkarskiej 3 ligi. Po końcowym gwizdku sędziego Gawrona trzykrotnie ze zwycięstwa cieszyła się do tej pory drużyna gospodarzy, raz komplet punktów wywozili goście, a także padł jeden remis.

 

Na inaugurację sezonu 2021/2022, obie drużyny podzieliły się punktami. Bramki dla drużyny z Bytomia zdobywali wtedy Dawid Krzemień oraz Jacek Wuwer. W zeszłym sezonie dwukrotnie z rywalizacji legnicko-bytomskiej zwycięsko wychodzili Poloniści. W wrześniu ubiegłego roku dzięki trzem golom nieobecnego już w ekipie niebiesko-czerwonych Adama Żaka, nasza drużyna pokonała na wyjeździe rywala 3:2, natomiast w Bytomiu podopieczni trenera Rakoczego skromnie pokonali Miedź 1:0, a zwycięskiego gola zdobył mający patent na drużynę z Legnicy, Dawid Krzemień.

 

Zdaniem oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet, faworytem do zwycięstwa są podopieczni trenera Rakoczego. Ich zwycięstwo wyceniane jest po kursie 1.95. Wygraną drużyny gości, Superbet wycenia po kursie 3.10, natomiast przy remisie za każdą wpłaconą złotówkę oficjalny bukmacher Polonii wypłaci Wam 3.75. Ten mecz posiada w ofercie oficjalnego bukmachera Polonii Bytom także wiele innych pozycji. Biorąc pod uwagę fakt, iż obydwie drużyny wiedzą jak zdobywać bramki, warto zwrócić także uwagę na ciekawą propozycję Superbet dotyczącą tej kwestii. Typ na zdobycie przez obydwie drużyny przynajmniej jednego gola w tym meczu wyceniane jest na 1.62. Po więcej zdarzeń dotyczących tego spotkania odsyłamy Was do strony internetowej oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

III liga grupa 3, sezon 2021/2022

18 kolejka (20.11.2021r):

Polonia Bytom – Miedź II Legnica

ul. Frycza-Modrzewskiego 3, Bytom – Szombierki

godz. 13:30

transmisja: Śląskie.TV (TUTAJ)

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę