Czas na ostatni domowy mecz w tym sezonie. Przed meczem z ROW-em Rybnik

Już jutro o godzinie 17:00 Poloniści zagrają ostatni mecz przed własną publiką w tym sezonie. W ramach 37. Kolejki podejmiemy na stadionie przy ulicy Frycza-Modrzewskiego ROW Rybnik.

W ubiegłym tygodniu mierzyliśmy się na wyjeździe z naszą imienniczką z Nysy, mecz zakończył się remisem 2:2 (1:1). Choć bytomianie dwukrotnie otwierali wynik, najpierw za sprawą Michała Płonki, a następnie Damiana Celucha, to gospodarze nie byli nam dłużni i potrafili te straty odrabiać. W pierwszej części spotkania dla Polonii trafił Płonka, sprytnie uderzając z dystansu, niestety dziesięć minut później uderzeniem głową po stałym fragmencie gry wyrównał Adrian Błaszkiewicz. W drugiej odsłonie zimną krew w sytuacji sam na sam zachował Celuch, lecz na kilka minut przed końcem spotkania gola na wagę jednego punktu zdobył Daniel Golus. Niebiesko-Czerwoni kończyli ten mecz w osłabieniu po czerwonej kartce otrzymanej przez Jakuba Wróbla, który dostał karę zawieszenia na jedno spotkanie i w sobotę będzie obserwował boiskowe wydarzenia z perspektywy komentatora.

Do Bytomia przyjedzie jutro ROW Rybnik. Ten założony w 1964 roku klub może pochwalić się stosunkowo bogatą historią. Rybniczanie trzykrotnie brali udział w Pucharze Intertoto, a przez siedem sezonów grali w najwyższej klasie rozgrywkowej. Choć ten czas przypada na przełom lat 70 i 80, to jeszcze w sezonie 2013/14 ROW rywalizował na zapleczu Ekstraklasy. ROW Rybnik zajmuje na chwilę obecną 17 miejsce z dorobkiem 29 punktów po 34 spotkaniach. Rybniczanie na dwie kolejki przed końcem rozgrywek mają sześć punktów straty do bezpiecznej lokaty, przez co szanse pozostania na poziomie III ligi są czysto matematyczne. To wszystko pokłosie słabszej dyspozycji w trakcie rundy rewanżowej. Zespół ten wygrał jedynie dwa spotkania na wiosnę, a ostatni raz cieszył się z kompletu punktów 27 marca. To wszystko pokłosie problemów zespołu, skutkiem których zimą pożegnało się z nim kilku kluczowych zawodników, spośród których możemy wyróżnić między innymi Szymona Jarego czy Marcela Vasila. Na chwilę obecną znaczną część zespołu stanowią młodzieżowcy, średnia wieku kadry przyjezdnych wynosi 20.8.

W ostatnim meczu rozegranym 21 listopada wygraliśmy w Rybniku 2:0 (2:0). Wówczas bramki dla Polonistów strzelał Adam Żak oraz Patryk Stefański. Zerkając w statystyki bezpośrednich spotkań, ostatnie pięć starć padło łupem zespołu z Bytomia. Co ciekawe ROW jest zespołem lepiej punktującym na wyjeździe, gdzie w siedemnastu meczach zdobył 17 punktów. Bytomianie to natomiast zespół, który ostatnimi czasy gra bezbłędnie na własnym terenie. Jutrzejsze ewentualne zwycięstwo byłoby trzynastym z rzędu. Co ważne, na meczu pojawią się kibice. Choć zaledwie po raz drugi w tej rundzie i tylko na 25% pojemności stadionu, to jednak będą mogli dopingiem pomagać drużynie jako dwunasty zawodnik. O tym, jak ważna dla piłkarzy jest ich obecność mówił w ostatnim wywiadzie Krzysztof Hałgas, który tak odpowiedział na pytanie czy brakowało mu kibiców podczas rundy wiosennej: „Przez cały rok brakowało. Gdy przychodziłem do Polonii, to główną różnicą, jaką odczułem w stosunku do poprzednich drużyn, był doping, który niesie zespół i dodaje dodatkowej motywacji. Cieszymy się, że kibice wracają. Choć już nie możemy doczekać się sierpnia, kiedy będą mogli zapełnić 100% pojemności trybun. Nie ma co ukrywać, doping kibiców bardzo nam pomaga w grze”. Komplet punktów podopiecznych Kamila Rakoczego przypieczętowałby również drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu. Dla wszystkich osób, które nie mogą oglądać meczu z perspektywy trybun, przygotowaliśmy transmisję LIVE, której koszt wynosi 10zł, a możecie ją kupić, klikając w poniższy link:

Transmisja Polonia Bytom – ROW Rybnik

 Zdaniem oficjalnego sponsora Polonii Superbet: jesteśmy wyraźnym faworytem tego spotkania, kurs na Polonię wynosi 1.30. Zwycięstwo rybniczan wyceniane jest według kursu 7.80. Superbet przygotował na to spotkanie pełną ofertę, w której możemy wyróżnić między innymi kurs 2.00 na to, że oba zespoły nie strzelą gola, bądź przedział goli 1-4, za który otrzymamy 1.41 za każdą postawioną złotówkę.

37. kolejka, III liga, grupa III
Polonia Bytom – ROW Rybnik
12.06.2021, godz. 17:00
Frycza-Modrzewskiego 3, Bytom
Sędzia: Waldemar Socha


SUPERMILION!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę