Oświadczenie spółki Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o.

3 grudnia 2018 r. do spółki Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o. wpłynęło oświadczenie o odstąpieniu od umowy dotyczącej realizacji modernizacji stadionu piłkarskiego im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu przekazane przez generalnego wykonawcę spółkę S-Sport Sp. z o.o.

Po objęciu funkcji przez nowego prezesa Bytomskiego Sportu Polonia Bytom – 30 listopada 2018 r. – okazało się, że 29 października 2018 r. były prezes Zbigniew Cieńciała zawarł aneks do umowy z generalnym wykonawca “Modernizacji istniejącego stadionu piłkarskiego im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu”. Treść tego aneksu utrzymywana była w tajemnicy przed pracownikami spółki i Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Z aneksu wynika, że zostały zmienione istotne postanowienia umowy dotyczące terminów realizacji przedsięwzięcia. 

Tymczasem firma S-Sport Sp. z o.o. od samego początku zwlekała z wykonaniem zadań. Od początku realizacji umowy z 6 kwietnia 2018 r. wykonawca nie dotrzymał terminów umownych. Jednocześnie zażądał od Bytomskiego Sportu Polonia Bytom przedstawienia gwarancji zapłaty. 

3 grudnia 2018 r. do spółki Bytom Sport Polonia Bytom ponownie wpłynęło oświadczenie o odstąpieniu od umowy przekazane przez generalnego wykonawcę spółkę S-Sport. 

Pierwsze oświadczenie o odstąpieniu od umowy przez firmę S-Sport Sp. z o.o. wpłynęło do spółki Bytomski Sport Polonia Bytom 15 października 2018 r. Wówczas przedstawiciele wykonawcy zaprzeczyli, jakoby taki dokument do Bytomskiego Sportu Polonia Bytom został wysłany – oświadczenie wykonawcy było jednak sprzeczne z rzeczywistością. 

Wobec zaistniałej sytuacji, po przeanalizowaniu dokumentów, Zarząd spółki Bytomski Sport Polonia Bytom przedstawi plan dalszych działań. W związku z podejrzeniem działań na szkodę spółki, obecny zarząd Bytomskiego Sportu rozważa podjęcie dalszych kroków prawnych w tym zakresie.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę