Pewne i wysokie zwycięstwo w ostatniej grze kontrolnej przed ligą. Polonia Bytom – Silesia Miechowice 10:0 (5:0).

W ostatniej grze kontrolnej przed rozpoczęciem rozgrywek Haiz IV ligi w sezonie 2018/19 Polonia Bytom prowadzona przez trenera Marcina Domagałę pewnie pokonała przedstawiciela okręgówki – Silesie Michowice. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem niebiesko-czerwonych 10:0 (5:0). Bramki dla naszej drużyny strzelali Bartek Giełażyn (3), Przemysław Szkatuła (2), Marcel Czypionka, Tomasz Pośpiech, Szymon Wojtkowiak, zawodnik testowany, a jedną z bramek strzelili zawodnicy drużyny gości.

Tuż po godzinie 10:00 rozpoczęło się ostatnie spotkanie sparingowe przed rozpoczynającymi się za tydzień rozgrywkami Haiz IV ligi, w których niebiesko-czerwoni będą walczyli o awans do III ligi. Przeciwnikiem drużyny prowadzonej przez Marcina Domagałę była występująca w lidze okręgowej Silesia Miechowice. Spotkanie przebiegało zdecydowanie pod dyktando naszej drużyny, która już do przerwy zaaplikowała gościom pięć bramek. W pierwszej połowie dwukrotnie trafiali Szkatuła oraz Giełażyn, a jedno trafienie dołożył zawodnik testowany. W drugiej połowie strzelanie ponownie rozpoczął Giełażyn, który tym samy skompletował hat-tricka. Kolejne bramki padły łupem bytomskiej młodzieży. Trafienia zanotowali Czypionka, Wojtkowiak oraz Pośpiech. Jedno trafienie zanotowali goście, było to jednak trafienie do własnej bramki.

Tym samym spotkanie zakończyło się przekonywującym zwycięstwem naszej drużyny, która wygrała starcie z Silesią 10:0 (5:0). Już za tydzień czeka nas pierwsze ligowe starcie. Rywalem Polonii Bytom będzie w sobotnie popołudnie Sarmacja Będzin.

BS Polonia Bytom:
Maciej Wierzbicki – Marcin Lachowski, Krzysztof Hałgas, Andrzej Buchcik – Przemysław Szkatuła, Łukasz Matusiak, Norbert Bębenek, Tomasz Pośpiech – Jarosław Czernysz, Bartosz Giełażyn, zawodnik testowany.

Zawodnicy rezerwowi, którzy wystąpili w drugiej połowie spotkania:
Patryk Król, Dawid Skrzypiński, Marcel Czypionka, Szymon Wojtkowiak, zawodnicy testowani.

BS Polonia Bytom -Silesia Miechowice 10:0 (5:0)

– 1:0 Szkatuła

– 2:0 Zawodnik testowany

– 3:0 Giełażyn

– 4:0 Giełażyn

– 5:0 Szkatuła

– 6:0 Giełażyn

– 7:0 Czypionka