Płonka: Mam nadzieję, że będę ważnym punktem drużyny

Zapraszamy do przeczytania części wywiadu z naszym nowym zawodnikiem – Michałem Płonką. Pomocnik powiedział o celach na rundę wiosenną, rywalizacji w zespole czy o naszym systemie gry. Cały wywiad dostępny jest w naszej aplikacji.

Bartosz Majewski: Co spowodowało, że zdecydowałeś się na przenosiny do Bytomia?

Michał Płonka: Polonia wykazywała zainteresowanie moją osobą, a nie ukrywam, że chciałem też wrócić do siebie do domu na Śląsk. Od rozpoczęcia rozmów z Polonią stosunkowo szybko udało nam się dogadać, dzięki czemu podpisałem kontrakt i dołączyłem do zespołu.

B.M.: Gdy nie dotykały Cię kontuzje, to w Stali byłeś ważną częścią zespołu. Liczysz, że w Polonii będziesz istotnym elementem układanki trenera?

M.P.: Na to liczę. Trzeba na każdym treningu ciężko trenować, pokazywać się z jak najlepszej strony. Mam nadzieję, że dzięki temu będę ważnym punktem drużyny, jednak jak będzie czas pokaże. Niezależnie od tego kto będzie występował w danym meczu, będziemy chcieli narzucić rywalom swój styl i zawsze walczyć o trzy punkty.

B.M.: Odpowiada Ci system gry jaki Polonia prezentuje, dużo potrzebowałeś czasu żeby go przyswoić?

M.P.: W Polonii jestem raptem półtora tygodnia, ale już kilka treningów taktycznych odbyłem. Zaczynam powoli łapać wszystkie schematy. Muszę przyznać, że w polskiej piłce jest mało zespołów, które grają systemem z takimi niuansami i nowinkami taktycznymi. Szczególnie charakterystyczna jest rotacja zawodników na poszczególnych pozycjach. Trener mi nakreślił czego ode mnie oczekuje i będę starał się to realizować.

B.M.: Ostatni sparing, 5:2 z liderem drugiej ligi. Myślisz, że to jest taki mecz, który pokazał potencjał zespołu?

M.P.: Mam nadzieję, że tak będzie. Już po pierwszych treningach widziałem, że ten zespół ma spory potencjał. Nie bez przyczyny chłopaki skończyli tą rundę na drugim miejscu. Mam nadzieję, że na wiosnę także osiągniemy bardzo dobry rezultat.

Całość w naszej aplikacji:

aplikacja.bspb.pl

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę