Po raz pierwszy w XXI wieku. Przed konfrontacją ze Stilonem

Przed nami półmetek jesiennych zmagań w sezonie 2022/2023. W ostatnim meczu o punkty we wrześniu przyjdzie nam się zmierzyć z zespołem, z którym po raz ostatni zagraliśmy w ligowych warunkach dokładnie 25 lat temu! Formę Polonii Bytom sprawdzi już jutro Stilon Gorzów Wielkopolski.

 

Sobotni mecz będzie już szóstym spotkaniem Polonistów we wrześniu. Do tej pory drużyna prowadzona przez trenera Ryszarda Wieczorka odniosła cztery zwycięstwa, w tym dwa ligowe oraz dwa pucharowe. Skuteczną metodę na pokonanie Niebiesko-czerwonych znaleźli w tym miesiącu jedynie liderzy z Częstochowy. Gromadzenie kolejnych kompletów punktów powoduje powolny masz zespołu Polonii Bytom w górę ligowej tabeli. Przed sobotnim meczem bytomianie zajmują w niej czwarte miejsce, gromadząc na swoim koncie piętnaście punktów. Sobotni mecz będzie piątym spotkaniem Polonistów w roli gospodarzy w obecnym sezonie. Trzykrotnie do tej pory nasza drużyna mogła cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów. Od powrotu na Olimp, nasza drużyna nie straciła tam ani jednego punktu. Mamy nadzieję, że dobra seria gospodarzy zostanie przedłużona w sobotę o kolejny mecz. Głowa w tym naszych graczy ofensywnych, z najskuteczniejszym obecnie Dawidem Wolnym na czele. Nasz napastnik ma na swoim koncie 8 bramek i znajduje się na drugim miejscu ogólnej klasyfikacji strzelców 3. ligi. W sobotę drużyna Polonii powalczy o swoje 61. zwycięstwo po powrocie na poziom 3. ligi oraz o swoją bramkę numer 199 i 200 na tym poziomie rozgrywkowym.

 

Ponad 400 kilometrów ma do przejechania drużyna Stilonu Gorzów Wielkopolski na sobotnie spotkanie, która po trzech latach przerwy powraca na poziom 3. ligi. Beniaminek sezonu 2022/2023 od sierpnia znów toczy zatem ligową batalię na szczeblu centralnym. Po awansie na czwarty poziom rozgrywkowy gorzowian, misję zapewniającą Stilonowi ligowy byt powierzono w dalszym ciągu trenerowi Karolowi Gliwińskemu. Nasz rywal przed sobotnim meczem okupuje piętnastą pozycję w tabeli z dorobkiem siedmiu zdobytych punktów. Co ciekawe, aż sześć z nich gorzowianie zdobywali na wyjazdach, posiadając w swoim dorobku całkiem dobry wynik z delegacji. O ile porażkę (0:4) w Częstochowie można było wkalkulować w bilans strat, tak zwycięstwa w Głogowie (3:2) oraz Brzegu (2:0) mogą okazać się kluczowe w kontekście wiosennej walki o utrzymanie. Kadra zespołu beniaminka opiera się głównie na graczach z regionu, jednak dwa nazwiska zdecydowanie szerzej dały się poznać piłkarskiej Polsce. Mowa tutaj o doświadczonych Łukaszu Maliszewskim (37 lat) oraz Emilu Drozdowiczu (36 lat). Starsi kibice Królowej Śląska z pewnością pamiętają, iż mający na swoim koncie występy na najwyższym stopniu rozgrywkowym w naszym kraju zawodnicy, posiadają także w swoim piłkarskim CV również epizody gry w Polonii. Maliszewski występował w naszym klubie w sezonie 2011/2012 (wiosna), natomiast Drozdowicz sezon wcześniej 2010/2011 (również wiosna). Ten drugi z dorobkiem czterech bramek jest także obecnie najskuteczniejszym strzelcem swojego zespołu.

 

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, powracamy do ligowej rywalizacji z gorzowianami po 25. latach przerwy. Wynikała ona z różnych perturbacji zarówno jednego, jak i drugiego klubu. Po raz ostatni mierzyliśmy się z naszym sobotnim przeciwnikiem, kiedy Stilon w rozgrywkach 2. ligi zachodniej występował pod nazwą GKP Gorzów Wielkopolski. Sytuacja miała miejsce w sezonie 1996/1997, a dwumecz na swoją korzyść rozstrzygnęli Poloniści. W Bytomiu spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Polonii, natomiast w Gorzowie Wielkopolskim padł remis 3:3. Jak się później okazało było to ostatnie spotkanie gorzowian z bytomianami przed trwającą blisko ćwierć wieku przerwą.

 

Sędzią głównym sobotniego spotkania będzie Pan Paweł Wrzeszczyński z Kalisza, dla którego mecz Polonii ze Stilonem będzie czwartym w tym sezonie na poziomie trzeciej ligi. Do tej pory dwukrotnie w meczach z udziałem arbitra reprezentującego Wielkopolskie Kolegium Sędziów zwyciężali gospodarze, a także raz padł bezbramkowy remis. 27-letni sędzia do tej pory z powodzeniem prowadził mecze głównie na poziomie 3. ligi.

 

Jak co tydzień Superbet zaprasza do wzięcia w udziału w zabawie dotyczącej najbliższego meczu Niebiesko-czerwonych. Zwycięstwo naszej drużyny wyceniane jest po kursie 1.42, co oznacza, iż Polonia Bytom jest zdecydowanym faworytem sobotniego meczu. Kurs na zwycięstwo gości z Gorzowa Wielkopolskiego wynosi 6.00. Za każdą wpłaconą złotówkę na remis podczas sobotniego meczu, Superbet wypłaci Wam 4.75. Po więcej zdarzeń dotyczących meczu Polonia Bytom – Stilon Gorzów Wielkopolski zapraszamy do wejścia na stronę internetową oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2022/2023

9. kolejka (24.09.2022r)

BS Polonia Bytom – KS Stilon Gorzów Wlkp.

ul. Olimpijska 2, Bytom

godz. 16:00

Transmisja: PBTV

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę