Podsumowanie transferów na linii Polonia – Gwarek

Dzięki dobrym relacjom między klubami, to właśnie z Gwarkiem Tarnowskie Góry udało nam się przeprowadzić najwięcej ruchów transferowych w zimowym okienku. Na temat strategii odnośnie współpracy z pobliskimi klubami wypowiedział się także nasz dyrektor sportowy, Tomasz Stefankiewicz.

Nasza drużyna konsekwentnie stara budować się partnerskie stosunki z zespołami z Bytomia, ale też z klubami z najbliższych okolic. Owocem tych działań są aż 4 transfery pomiędzy naszą drużyną, a klubem z Tarnowskich Gór. Do Gwarka na półroczne wypożyczenia trafiło trzech naszych zawodników: Robert Chwastek, Kacper Czajkowski oraz Tomasz Pośpiech. Natomiast drużynę Polonii zasilił na zasadzie definitywnego transferu Sebastian Pączko.

O współpracy z Gwarkiem oraz innymi zespołami wypowiedział się dyrektor sportowy Polonii Bytom, Tomasz Stefankiewicz: Polonia dotychczas nie miała dobrej opinii, jeśli chodzi o relacje między przedstawicielami klubów w regionie. Gdy zaszły zmiany w spółce Bytomski Sport Polonia Bytom to jednym z celów nadrzędnych, nad którymi chcieliśmy pracować, było ocieplenie stosunków oraz ułożenie współpracy zarówno z bytomskimi klubami, jak i z drużynami z naszego bliskiego otoczenia. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że praca nad tymi aspektami trwa od dłuższego czasu. Blisko współpracujemy w Bytomiu z Silesią Miechowice, nie zamykamy się także na inne kluby. Wyróżnić należy Szombierki Bytom, które wspierają nas, użyczając nam obiektu na mecze ligowe. Jednym z ważniejszych punktów było też ocieplenie wzajemnych relacji z Gwarkiem Tarnowskie Góry, co możemy zaobserwować od jakiegoś czasu. Bardzo obiecujące stosunki nawiązały się na linii sztabów szkoleniowych, mam tutaj przede wszystkim na myśli trenera Rakoczego i trenera Górecko. Idąc tym tokiem, zimą zasiedliśmy razem z zarządami klubów do wspólnych rozmów. Określiliśmy swoje cele oraz zapotrzebowania. Nie było wielką tajemnicą, że od dłuższego czasu chcieliśmy ściągnąć do Bytomia Sebastiana Pączko. Gwarek Tarnowskie Góry również miał swoje potrzeby. Byli oni zainteresowani trójką zawodników, którzy trafili do drużyny z Tarnowskich Gór. Są to: Robert Chwastek, Kacper Czajkowski i Tomasz Pośpiech. Nie były to przypadkowe wybory, tylko przemyślane decyzje ze strony włodarzy i sztabu Gwarka. Wypożyczeni gracze będą mieli możliwość zanotowania większej ilości minut na tym samym poziomie rozgrywkowym. Ważnym aspektem dla nas jest też fakt, że jest to klub z okolicy, dzięki temu mamy możliwość monitorowania na bieżąco piłkarzy, którzy w nim przebywają. Wczoraj wraz z trenerem Rakoczym obserwowaliśmy spotkanie sparingowe z KS Decor Bełk, a ich poczynania będą analizowane także w meczach ligowych. Wypożyczenie nie oznacza, że zawodnicy poszli swoją drogą. Liczymy na to, że piłkarze rozegrają w rundzie wiosennej komplet spotkań, a po powrocie do Bytomia będą w dalszym ciągu mocnymi punktami Polonii. Jeśli jednak Gwarek będzie chciał zachęcić zawodników do pozostania, a oni wyrażą taką chęć, to będziemy na pewno otwarci na rozmowę. Uważam, że tego typu współpraca przyniesie obopólne korzyści i liczę, że będzie ona przebiegała korzystnie w najbliższych latach. Mam nadzieję, że nasz klub nawiąże więcej takich relacji w regionie.

Dziękujemy za współpracę!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę