Podtrzymać dobrą passę w Mysłowicach, czyli gramy na wyjeździe z Unią Kosztowy.

Derby Bytomia już za nami. Przed zawodnikami trenera Marcina Domagały nowy cel – Unia Kosztowy. W 12 kolejce rozgrywek Haiz IV ligi Polonia Bytom w spotkaniu wyjazdowym zmierzy się w Mysłowicach z drużyną Unii Kosztowy. Początek dzisiejszego spotkania o godzinie 15:00.

Pełny sektor kibiców, fanatyczny doping, świetna atmosfera święta piłkarskiego i co najważniejsze pewne zwycięstwo nad lokalnym rywalem. Przed kilkoma dniami byliśmy świadkami zwycięstwa naszej drużyny nad ekipą Szombierek aż 3:0. Jutro zapewne miejscowi kibice nie zapełnią obiektu w Mysłowicach, zabraknie piłkarskiej atmosfery święta, liczymy jednak, że jedno w porównaniu z poprzednią kolejką się nie zmieni, a więc dobra gra i zwycięstwo niebiesko-czerwonych. A gra w wykonaniu podopiecznych trenera Marcina Domagały wygląda w ostatnim czasie coraz lepiej. Co prawda w Siewierzu nasi zawodnicy z trudem zgarnęli komplet punktów, natomiast przed tygodniem zwycięstwo naszej drużyny nie podlegało już dyskusji. Niebiesko-czerwoni zagrali z werwą, nie dając zielonym żadnych szans na korzystny wynik. Bramki w spotkaniu derbowym zdobywali Szkatuła oraz dwukrotnie Musiolik, a więc para, które doskonale rozumie się zarówno na boisku, jak i poza nim. Na współprace wspomnianej dwójki liczymy także w jutrzejszym spotkaniu w Mysłowicach, do którego niewątpliwie nasi zawodnicy będą podchodzili w roli faworyta. Poloniści co prawda nadal tracą trzy oczka do pierwszego w tabeli Śląska Świętochłowice, jednak po krótkiej serii słabszych występów, wyraźnie złapali drugi oddech.

Zespół Unii Kosztowy w ostatnim czasie także nie zawodzi. Przed tygodniem drużyna z Mysłowic zremisowała ze swoją imienniczką z Dąbrowy Górniczej 1:1, natomiast jeszcze tydzień wcześniej gospodarze dzisiejszego spotkania rozbili 4:0 drużynę Zielonych Żarki. Dzięki dobrej formie w ostatnich kolejkach, drużyna z Mysłowic wywindowała się na szóstą pozycję w tabeli rozgrywek Haiz IV ligi, na którą składa się 16 punktów zdobytych w 11 rozegranych kolejkach. W drużynie Unii najbardziej znaną postacią, przynajmniej dla nas, jest osoba Wojciecha Mroza, a więc wychowanka Polonii, który jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował barwy dwukrotnego Mistrza Polski. Do końca rundy jesiennej rozgrywek Haiz IV ligi pozostały zaledwie 4 spotkania, a więc 12 punktów do zdobycia.

Niebiesko-czerwoni jeśli liczą na przezimowanie na fotelu lidera rozgrywek nie mogą pozwolić sobie na wpadkę w Mysłowicach. Niestety w trakcie dzisiejszego spotkania nasi zawodnicy nie będą mogli liczyć na wsparcie swojego 12 zawodnika, którym niewątpliwie są kibice „Królowej Śląska”. Zespół Unii Kosztowy poinformował nasz klub, że w związku z remontem sektora gości, kibice drużyn przyjezdnych nie są przyjmowani w obecnym sezonie na stadionie w Mysłowicach. W związku z tym zapraszamy wszystkich kibiców na naszego Facebooka, na którym przeprowadzimy relację live ze spotkania Unia Kosztowy – Polonia Bytom. Serdecznie zapraszamy już od godziny 14:00 na najświeższe wieści z Mysłowic.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę