Podwójny sprawdzian – zapowiedź sobotnich sparingów

Jeżeli brakowało wam piłkarskich emocji, to jutro otrzymacie ich podwójną dawkę. Nasza drużyna swoje lutowe przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie od dwóch sparingów rozgrywanych jednego dnia. Przy ul. Piłkarskiej formę Królowej Śląska sprawdzą Sandecja Nowy Sącz oraz Podhale Nowy Targ.

Przypomnijmy, że Polonia ma za sobą już cztery gry kontrolne podczas przerwy zimowej. Bytomianie rozpoczęli swoje sprawdziany przed rundą wiosenną od potyczki z Ruchem Chorzów, w której padł remis 1:1. Później przyszła pora na dwa spotkania jednego dnia, w których najpierw podopieczni trenera Łukasza Tomczyka odnotowali remis z Rekordem Bielsko–Biała 2:2, a później przegraną 2:4 z Pniówkiem Pawłowice. W ostatnim sparingu górą była natomiast Wieczysta Kraków.

Podwójna dawka sparingów

Podobnie jak w przypadku wspomnianych meczów z Rekordem oraz Pniówkiem, na Polonię ponownie czekają w sobotę dwa mecze kontrolne w ten sam dzień. Najpierw o 11:30 Królowa Śląska zmierzy się z  ligowym rywalem – Sandecją Nowy Sącz. Przeciwnicy zakończyli jesienne zmagania w strefie spadkowej, a konkretnie na 17. miejscu. Mimo to, podczas meczu o punkty Polonia przegrała na wyjeździe 3:2. Spotkanie było niezwykle emocjonujące, a do tego gospodarze od 13. minuty grali w dziesiątkę. Prowadzenie Polonistom dał Zieliński, ale jeszcze przed przerwą Wróbel wyrównał z rzutu karnego. W drugiej połowie dla Sandecji strzelali Vaclavik oraz Sobczak. Gola kontaktowego dla bytomian zdobył natomiast Wolny wykorzystując jedenastkę. Sobotnie starcie będzie zatem idealną okazją dla podopiecznych trenera Tomczyka do szybszego rewanżu z Sandecją.

Warto dodać, że zimowe przygotowania w obozie naszych rywali prowadzone są pod okiem nowego szkoleniowca. W styczniu bieżącego roku Łukasza Surmę zastąpił Robert Kasperczyk.

Drugim z sobotnich rywali będzie NKP Podhale Nowy Targ. Zespół ten występuje w grupie IV piłkarskiej 3. ligi, kończąc ubiegłą rundę na 16. pozycji w tabeli. Zapisali na oni na swoim koncie 13 punktów, na które złożyły się dwie wygrane, siedem remisów, a także dziewięć porażek. Początek meczu został zaplanowany na 14:30.

W ramach jutrzejszych sparingów zachęcamy do przybycia na trybuny obiektu przy ul. Piłkarskiej – wstęp darmowy. Dla wszystkich osób, które nie mogą być jutro z nami na miejscu przygotujemy relację live z najważniejszych momentów spotkania, którą możecie śledzić na platformie X (daw. Twitter) – TUTAJ.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę