Pogoń II Szczecin rywalem Polonii Bytom w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski!

Dziś dokonano losowania par I rundy rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Naszą drużynę czeka daleki wyjazd do Szczecina, gdzie zmierzymy się z rezerwami ekstraklasowej Pogoni. Do meczu dojdzie w ostatnim tygodniu września.

 

W samo południe, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej zaplanowano losowanie par I rundy centralnej edycji Pucharu Polski. W szklanej kuli znalazło się miejsce dla łącznie 56-ciu zespołów, reprezentujących rozgrywki Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi oraz 2. Ligi. Znaleźli się tam także zwycięzcy regionalnych edycji pucharowych z 3. Ligi oraz 4. Ligi. Wśród losowanych drużyn zabrakło tych, które w sezonie 2023/2024 reprezentują nasz kraj w europejskich pucharach, gdyż rozpoczną one swoją batalię od następnej rundy.

Wszystkie wylosowane zespoły stworzyły 28 par, z których zwycięzcy awansują do dalszej rundy rozgrywek. Los sprawił, iż Polonia Bytom, która w sezonie 2022/2023 okazała się najlepsza na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, została wylosowana do czekającej już na swojego rywala drużyny Pogoni II Szczecin. Rezerwy popularnych Portowców to dwukrotny z rzędu triumfator rozgrywek na szczeblu Zachodnio-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, występujące na co dzień w II grupie 3. Ligi.

Termin meczu Fortuna Pucharu Polski Pogoń II Szczecin – Polonia Bytom wyznaczono na 26-28 września. O dokładnej dacie gry poinformujemy, gdy tylko otrzymamy od organizatora rozgrywek dokładne informacje. Z racji występowania rywali na niższym poziomie rozgrywkowym, to Pogoń będzie gospodarzem wrześniowego spotkania.

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę