Pojedynek z liderem! Polonia Bytom – Wisła Kraków

Niesłychanie trudne zadanie przed drużyną BS Polonii Bytom – starcie z liderem grupy C, TS Wisłą Platinum Kraków. Początek spotkanie w sobotę, wyjątkowo o godz. 16:30!

“Wawelskie Smoki” są zdecydowanie jedną z największych niespodzianek trwającego sezonu. Krakowianie przez rozgrywki idą suchą stopą i mogą pochwalić się perfekcyjnym bilansem  siedmiu zwycięstw i ani jednej porażki. Jeszcze tylko dwie ekipy spośród 51 drużyn w całej lidze mają w tym momencie na swoim koncie komplet zwycięstw (KSK Noteć Inowrocław oraz HydroTruck Sky Tattoo II Radom).

Podopieczni Piotra Piecucha od kilku lat regularnie pną się w hierarchii nabywanych umiejętności i wykręcanych wyników. W ostatnich trzech sezonach liczba zwycięstw “Wiślaków” to kolejno: 4, 14 i 17. Progres w osiąganych wynikach i w funkcjonowaniu zespołu na parkiecie widać gołym okiem. W okresie przygotowawczym krakowski zespół dokonał bardzo poważnego wzmocnienia na pozycji nr 5. Kontrakt z Wisłą podpisał Maciej Maj, który w ubiegłych rozgrywkach reprezentował barwy pierwszoligowego GKS-u Tychy. Dołączenie do korpusu graczy młodych, szeroko utalentowanych, zawodnika tak ogranego  jak Maj to z pewnością ogromny handicap dla krakowskiego zespołu. Przy starciach podkoszowego Wisły i centra Polonii, Krzysztofa Kurdubskiego  powinny lecieć iskry. Ścieranie się pod obręczami może być jednym z kluczy do zwycięstwa w sobotę. Drużyna z Małopolski swój perfekcyjny bilans zawdzięcza m. in. właśnie znakomitej postawie na tablicach – ze średnią 48 zbiórek na mecz są najlepszą ekipą w grupie C i drudzy pod tym względem w całej lidze.

Siedem kolejnych zwycięstw to na pewno seria, która musi budzić duże uznanie. A już szczególny podziw należy się zawodnikom trenera Piotra Piecucha za wygraną z bardzo silnym, ubiegłorocznym pierwszoligowcem AZS AGH Kraków i to na ich terenie. Był to jednoznaczyn sygnał wysłany przez “Wiślaków, że każdy musi się z nim liczyć.

Koszykarze Polonii przystąpią do meczu z liderem po fatalnych derbach w Rudzie Śląskiej. Chęć rehabilitacji za występ w poprzedniej kolejce jest ogromna i choć przeciwnik z najwyższej półki to wsyscy zgodnie zapowiadają ostrą walkę od pierwszego podrzutu sędziego do końcowej syreny. W tej walce i przeżuwaniu parkietu przyda się głośne wsparcie wzystkich kibiców!

W ubiegłym sezonie podobnie bezbłędny start jak w tym roku Wisła, zanotował AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice, który swoją pierwszą porażkę zaliczył w trzynastej serii gier. Trzymamy kciuki, aby bytomianom udało przerwać się passę “Wawelskich Smoków” nieco wcześniej…

Przypominamy, że wszyscy kibice, którzy kupią bilet na mecz piłki nożnej (sobota godz. 13:30), spotkanie w hali “Na Skarpie” obejrzą jedynie za złotówkę!

BS Polonia Bytom vs TS Wisła Platinum Kraków

sobota 16.11, godz. 16:30

Hala “Na Skarpie”, ul. Modrzewskiego 5a, Bytom

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę