Pokonać niepokonanych. Przed meczem z Rekordem Bielsko-Biała

Już jutro o godzinie 14:00 w ramach 9. Kolejki III ligi, grupy III Polonia Bytom zagra na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała.

W ubiegłą niedzielę przy Frycza-Modrzewskiego podejmowaliśmy Zagłębie II Lubin. Był to nasz pierwszy mecz w roli gospodarza, podczas którego na trybunach mogli zasiąść kibice. Rozpoczął się on fenomenalnie dla Niebiesko-Czerwonych, gdyż już w 7. minucie podanie Krzysztofa Hałgasa wykorzystał Patryk Stefański, który bez zastanowienia huknął z lewej nogi pod poprzeczkę i otworzył wynik meczu. To był jednak dopiero początek emocji w tym spotkaniu. W 17. minucie po składnej akcji Zagłębia z bliskiej odległości wyrównał Mateusz Kizyma, a w 37. minucie za sprawą rykoszetu uderzenie Bartłomieja Kłudki zaskoczyło Dominika Brzozowskiego. Poloniści schodzili do szatni z bramką straty i sporym niedosytem. Tuż po wznowieniu meczu gospodarze chcieli jak najszybciej wyrównać, skutkiem czego przeprowadzili dwie groźne akcje, lecz żadna z nich nie okazała się dostatecznie skuteczna, aby wyrównać stan rywalizacji. Mecz był bardzo zacięty, ale żadna ze stron nie okazała się na tyle skuteczna, aby zdobyć kolejną bramkę. Było to pierwsza porażka Polonistów na bytomskiej ziemi po 14 kolejnych zwycięstwach, zabrakło zaledwie miesiąca, aby ta passa trwała równy rok.

Jutrzejszy rywal Polonii – Rekord Bielsko-Biała to klub założony w 1994 roku. Obok sekcji męskiej, zajmuje się on również futbolem żeńskim oraz futsalem, w którym jest jednym z najlepszych zespołów w kraju. Rekord to na chwilę obecną jeden z dwóch zespołów, który po 8 rozegranych spotkaniach w dalszym ciągu pozostaje niepokonany. Zanotował on na chwilę obecną 6 zwycięstw oraz 2 remisy. Najbardziej spektakularnym zwycięstwem było chyba 3:0 (2:0) nad Ślęzą Wrocław. Wówczas z dwóch trafień mógł cieszyć się Jan Ciućka, mający w sumie na swoim koncie już 6 bramek. Dla osiemnastolatka z Żywca jest to drugi sezon w seniorskiej piłce, do tej pory zanotował 28 spotkań i trafiał do siatki rywala 16 razy. Będąc przy zawodnikach, nie sposób nie wspomnieć o naszym byłym zawodniku Tomaszu Nowaku. Jeszcze jesienią ubiegłego roku 11 razy wybiegał na ekstraklasowe boiska w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała, a obecnie jest chyba najważniejszym ogniwem w układance trenera Dariusza Mrózka.

Ostatnim razem z bielszczanami mierzyliśmy się na początku czerwca przy ulicy Olimpijskiej w Bytomiu. Wówczas po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej odsłonie Poloniści zdobyli 3 bramki. Strzelali wówczas: Kordian Górka, Grzegorz Ochwat i Michał Płonka. W obecnym sezonie oba zespoły wydają się być jednak w innym położeniu. Rekord na chwilę obecną jest jedną z rewelacji rozgrywek i choć ten zespół słynął z dobrej, ofensywnej gry, to dorobek 20 punktów po ośmiu spotkaniach musi robić wrażenie. Poloniści natomiast ciągle szukają rytmu z rundy wiosennej, gdy seryjnie wygrywali kolejne spotkania. Do osiemnastki trenera Rakoczego najprawdopodobniej wróci pauzujący w poprzednim spotkaniu za kartki Michał Bedronka. Niedzielny pojedynek z Zagłębiem zakończył także serię spotkań rozgrywanych co trzy dni, Poloniści do jutrzejszego meczu przystąpią po całotygodniowym mikrocyklu. Co ważne, mecz ten odbędzie się nie w Cygańskim Lesie, a na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej z udziałem kibiców obu zespołów. Czy bytomianie okażą się pierwszym zespołem, który zgarnie w starciu z bielszczanami komplet punktów? O tym przekonamy się już jutro! Z wydarzenie przeprowadzona będzie transmisja Na Żywo w systemie otwartym, do śledzenie której wszystkich zachęcamy:

Transmisja Rekord – Polonia

Zdaniem oficjalnego bukmachera Polonii Superbet: nieznacznym faworytem meczu są Poloniści, na których kurs wynosi 2.40. Zwycięstwo Rekordu wyceniane jest według kursu 2.50. Poloniści nie przegrają w Bielsku-Białej? Za zdarzenie X2 bukmacher wypłaci Wam 1.46 za każdą postawioną złotówkę.

9. Kolejka III Liga, Grupa III
Rekord Bielsko-Biała – Polonia Bytom
18.09.2021, godz. 14:00
Bielsko-Biała, ul. Rychlińskiego 21 (Stadion Miejski w Bielsku-Białej)

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę