Polonia 3. drużyną ORLEN ePucharu Polski!

Reprezentant Polonii Bytom Adam “Neerven” Marczak zajął 3. miejsce w ORLEN ePucharze Polski w grze EA FC 24. Finały turnieju odbywały się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie.

Więcej o drodze do TOP 4.

Po długich kwalifikacjach, w których wzięły udział 142 zespoły, a następnie fazie play-off przyszedł wreszcie czas na wielkie finały. W siedzibie PZPN obok Polonii Bytom, o końcowy triumf walczyli przedstawiciele takich klubów jak: GKS Bełchatów (Damian “damie” Augustyniak), Raków Częstochowa (Szymon “Błachu” Błachowiak) oraz Ząbkovia Ząbki (Kacper “Kacper0s” Zawadzki).

Finały odbywały się w formie drabinki podwójnej eliminacji, dlatego ewentualna porażka w półfinale nie przekreślała szans na zwycięstwo w całym turnieju. Adam “Neerven” Marczak rozpoczął od starcia z Kacprem “Kacper0sem” Zawadzkim, przywdziewającym trykot drużyny z Ząbek. Po bardzo zaciętym spotkaniu Adam przegrał nieznacznie 3:4. Oznaczało to, że każda kolejna przegrana zakończy udział naszego reprezentanta w zmaganiach.

W meczu o wszystko Poloniście przypadło mierzyć się z Damianem “damie” Augustyniakiem, który w swoim półfinale musiał uznać wyższość Szymona “Błachu” Błachowiaka. Nasz zawodnik grał jak równy z równym przeciwko najbardziej utytułowanemu polskiemu zawodnikowi w historii. 90. minut nie wystarczyło, aby wyłonić zwycięzcę, a w dogrywce o jedną bramkę lepszy okazał się “Neerven”.

Finał drabinki przegranych to szansa na rewanż z reprezentantem Ząbkovii Ząbki. Niestety młody gracz, będący w poprzednim roku częścią esportowej akademii Legii Warszawa ponownie znalazł patent na Adama. Tym razem “Kacper0s” zwyciężył 3:2 po bramce z rzutu karnego w dogrywce. Tym samym Polonia Bytom po raz drugi z rzędu stanęła na najniższym stopniu podium ePucharu Polski. Tegoroczna edycja padła łupem “Błacha”, reprezentującego Raków Częstochowa.

Cieszę się z powrotu ePucharu, w którym debiutowałem w obecnym roku. Jest to jeden z większych turniejów na przestrzeni całego sezonu, więc tym bardziej cieszy mnie fakt, że mogłem się w nim sprawdzić i powalczyć o końcowy triumf. Nie spodziewałem się aż takiego zaangażowania kibiców podczas rozgrywek e-sportowych. Jestem wdzięczny wszystkim kibicom za okazane mi wsparcie. Dziękuję także klubowi za zaufanie i możliwość zaprezentowania swoich umiejętności – powiedział reprezentant Polonii, Adam Neerven Marczak. 

Powtórkę finałów znajdziecie na kanale YouTube Łączy nas eFutbol.

Dziękujemy za doping i obecność podczas transmisji!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę